ADV
Wiadomości
Trending

Podziękowanie od rodziny z Ukrainy

W wyniku zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę na terenie Polski schronienie znalazło wiele rodzin. Od września bieżącego roku do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym uczęszczało dwoje uczniów z Ukrainy: Marharyta i Mark Dovhan. Gdy dzieci przybyły do naszej placówki, widoczny był strach w ich oczach pod wpływem dramatu wojny. Jednak szybko poznały nasz język i zintegrowały się z uczniami naszej szkoły. Podczas wrześniowych, chłodnych dni okazało się, że rodzina Dovhan w ucieczce przed wojną ma braki w ciepłych ubraniach. Społeczność szkoły szybko odpowiedziała na potrzeby Marharyty i Marka.

Rodzina Dovhan pożegnała Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym, udając się w dalszą podróż. Przed opuszczeniem murów naszej placówki, zarówno rodzice jak i dzieci wyrazili wielką wdzięczność pod adresem społeczności szkoły za wszelkie dobro, jakie od nas otrzymali. Na pamiątkę pozostawili: list z podziękowaniem, serduszko w barwach ukraińsko – polskich, obraz własnoręcznie namalowany oraz pracę ręczną z malutkich koralików samodzielnie wykonaną.

W imieniu Rodziny Dovhan serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób obdarzyli ich cząstką swojego serca, by poczuli się u nas jak w domu i chociaż na chwilę zapomnieli o dramacie, jaki przeżyli.

Cecylia Czaja

Dyrektor ZSP w Borzęcinie Dolnym

Galeria zdjęć <==

borzecin.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button