Wiadomości

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2020 – na pewno bez śniegu

Pierwszy dzień astronomicznej zimy w 2020 roku przypadł w poniedziałek, 21 grudnia. Natomiast we wtorek, 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Każdy kolejny dzień zacznie się już wydłużać. Niestety – dla wszystkich którzy liczyli na białe Święta Bożego Narodzenia – niestety nie mamy najlepszych informacji. Święta będą raczej dosyć mokre i bez szans na śnieg. Przelotne opady śniegu możliwe dopiero w drugi dzień świąt.

Jak informuje Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec czeka nas ciepła i deszczowa Wigilia.

– Wcześniejsze prognozy dotyczące Świąt pozostają bez zmian. Wigilia bardzo ciepła, nawet do 10-11 st. C, ale też bardzo deszczowa, bo znajdziemy się w strefie frontu ciepłego, spodziewamy się nawet lokalnie do 10-15mm opadu. Miejscami także spodziewamy się silniejszych porywów wiatru.

Już w noc wigilijną będzie się przemieszczał zimny front atmosferyczny, za którym spłynie zimne powietrze, w pierwszy dzień świąt temperatura maksymalnie do 3-4 st. C, możliwe są opady mieszane deszczu ze śniegiem.

W nocy z 25 na 26 grudnia złapie przymrozek do ok. -2 st. C, natomiast w drugi dzień świąt temperatura będzie oscylowała w okolicy 0 st. C, możliwe są przelotne opady śniegu.

Zmianom podlegają prognozy na dalszy okres przed Sylwestrem, ponieważ coraz bardziej jednak będzie prawdopodobne następne ocieplenie – informuje Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec o pogodzie na najbliższe dni.

Tak więc śnieg możemy tylko chwilowo obejrzeć na zdjęciach.

IB /Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

++ PROGNOZA NA ŚWIĘTA ++ 🌧🌧🌨💨

Wcześniejsze prognozy dotyczące Świąt pozostają bez zmian. Wigilia bardzo ciepła, nawet…

Opublikowany przez Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Środa, 23 grudnia 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast