ADV
Wiadomości

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2020 – na pewno bez śniegu

Pierwszy dzień astronomicznej zimy w 2020 roku przypadł w poniedziałek, 21 grudnia. Natomiast we wtorek, 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Każdy kolejny dzień zacznie się już wydłużać. Niestety – dla wszystkich którzy liczyli na białe Święta Bożego Narodzenia – niestety nie mamy najlepszych informacji. Święta będą raczej dosyć mokre i bez szans na śnieg. Przelotne opady śniegu możliwe dopiero w drugi dzień świąt.

Jak informuje Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec czeka nas ciepła i deszczowa Wigilia.

– Wcześniejsze prognozy dotyczące Świąt pozostają bez zmian. Wigilia bardzo ciepła, nawet do 10-11 st. C, ale też bardzo deszczowa, bo znajdziemy się w strefie frontu ciepłego, spodziewamy się nawet lokalnie do 10-15mm opadu. Miejscami także spodziewamy się silniejszych porywów wiatru.

Już w noc wigilijną będzie się przemieszczał zimny front atmosferyczny, za którym spłynie zimne powietrze, w pierwszy dzień świąt temperatura maksymalnie do 3-4 st. C, możliwe są opady mieszane deszczu ze śniegiem.

W nocy z 25 na 26 grudnia złapie przymrozek do ok. -2 st. C, natomiast w drugi dzień świąt temperatura będzie oscylowała w okolicy 0 st. C, możliwe są przelotne opady śniegu.

Zmianom podlegają prognozy na dalszy okres przed Sylwestrem, ponieważ coraz bardziej jednak będzie prawdopodobne następne ocieplenie – informuje Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec o pogodzie na najbliższe dni.

Tak więc śnieg możemy tylko chwilowo obejrzeć na zdjęciach.

IB /Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

++ PROGNOZA NA ŚWIĘTA ++ 🌧🌧🌨💨

Wcześniejsze prognozy dotyczące Świąt pozostają bez zmian. Wigilia bardzo ciepła, nawet…

Opublikowany przez Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Środa, 23 grudnia 2020

Podobne artykuły

Back to top button