ADV
Wiadomości

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia. Będzie ciepło i wietrznie.

Jakie będą Święta w Powiecie Brzeskim i szerzej w regionie tarnowskim? Wielu zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź jest taka, że na pewno nie będą białe i z piękną zimową atmosferą. Mało tego, pogoda pokaże wszystko to, czego w zimie najbardziej nie lubimy.

– Przede wszystkim należy wspomnieć o wietrze, jeśli prognozy się sprawdzą, to w Wigilię czeka nas bardzo silna wichura z porywami wiatru dochodzącymi lokalnie do 100 km/h. Możliwe są ostrzeżenia nawet III stopnia przed silnym wiatrem.

Temperatura w Wigilię może osiągnąć nawet 8 st. C, będzie przy tym padał deszcz. W zasadzie pierwsze uderzenie wiatru pojawi się w nocy z czwartku na piątek, drugie w sobotę a najsilniejsze spodziewane jest właśnie w Wigilię.

Ogólnie do końca roku pogoda będzie mało przyjemna i wietrzna.

Ponadto czekają nas spore wahania ciśnienia, a w Wigilię możemy w Polsce notować rekordowo niskie ciśnienie o ile prognozy się sprawdzą, bo pewien margines błędu jeszcze jest – czytamy na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

Opady śniegu mogą się pojawić przed Wigilią w czwartek i piątek, ale przy temperaturze nieznacznie powyżej 0 st. C śnieg się nie utrzyma.


Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec / IB

Podobne artykuły

Back to top button