ADV
Wiadomości
Trending

Połamane drzewa „straszą” mieszkańców Brzeska

Styczniowe opady śniegu spowodowały poważne zniszczenia w drzewostanie zarówno w lasach, jak i w parkach oraz przy drogach. Stare rozłożyste drzewa nie przetrwały intensywnych opadów mokrego śniegu.

Nie inaczej było w Brzesku, gdzie stare drzewa mocno ucierpiały. Duże straty w drzewostanie odnotowano w Ogródku Jordanowskim. Wiele drzew pamięta połowę lat 50-tych, gdy powstawał Ogródek Jordanowski w formie znanej mieszkańcom.

Niestety pomimo wielkiej sympatii do drzew, jaką ma większość mieszkańców — należy pamiętać, że część drzew nie jest długowieczna, wiele z nich trapią szkodniki i choroby, a niemałym problemem są również niezbyt częste i niewłaściwie prowadzone zabiegi pielęgnacyjne, które potrafią wywołać szkody.

Z powodu silnych opadów śniegu, jakie miały miejsce w okolicy 20 stycznia 2023 r., wiele drzew w Ogródku Jordanowskim zostało uszkodzonych i stanowiło zagrożenie dla przechodniów. Z tego powodu przez pewien okres czasu Ogródek był nieczynny dla mieszkańców. Większość gałęzi i połamanych drzew została już usunięta. Niestety jedno z drzew na skwerze od strony ul. Uczestników Ruchu Oporu nadal nie zostało uprzątnięte, mimo że od momentu jego złamania minęło ponad 3 tygodnie.

Część mieszkańców zastanawia się nad powodem tego, że złamane drzewo wciąż tarasuje przejście do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Kolejne pytanie, jakie się rodzi — to, w jakim stanie jest drzewostan w Ogródku Jordanowskim czy też na osiedlach na terenie miasta.

foto: nadesłane przez czytelnika

IB

Galeria zdjęć

Zdjęcie z 13 lutego 2023 r.

Zdjęcie z 21 stycznia 2023 r.

Podobne artykuły

Back to top button