ADV
blank
Wiadomości

Policjanci promowali bezpieczeństwo na II Charytatywnym Pikniku Motocyklowo-Rodzinnym w Bielczy

W niedzielę, 26 maja 2024 r., na terenie stadionu w Bielczy odbył się charytatywny piknik. Wszystko po to, aby wesprzeć Zuzię i Mateusza, którzy dzielnie walczą z chorobą i potrzebują ciągłej rehabilitacji. Policjanci z Brzeska również przyłączyli się do tego szczytnego celu, przygotowując atrakcje dla uczestników pikniku i promując bezpieczne zachowania.

Galeria zdjęć <==

Piknik rozpoczął się od parady motocykli z Grupy Motocyklowej „Powiśle” Dąbrowa Tarnowska. Nad bezpieczeństwem motocyklistów czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki. Następnie po mszy świętej wszyscy uczestnicy pikniku udali się na stadion LKS Viktoria Bielcza, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zabaw i konkursów.

W wydarzeniu wzięli udział też policjanci z Brzeska. Uczestnicy pikniku z zaciekawieniem odwiedzali przygotowany przez mundurowych namiot profilaktyczny, w którym znajdowało się stoisko z materiałami informacyjno-edukacyjnymi. Funkcjonariusze rozdawali ulotki z cennymi poradami jak ustrzec się przed oszustami. W rozmowie z seniorami opowiadali o tym, w jaki sposób działają oszuści oraz jakie metody najczęściej stosują, aby wyłudzić od starszych osób pieniądze. Policjanci przekazywali rady i wskazówki odnośnie bezpiecznego letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą. Przekazywali również informacje związane z cybeprzestępczością oraz zagrożeniami w sieci.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się radiowóz i motocykl policyjny. Chętnych, żeby zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie nie brakowało. Na pamiątkę wspólnej zabawy chętne dzieci otrzymały odcisk linii papilarnych a obecny na pikniku policyjny gryf częstował najmłodszych słodkościami.

Starsi uczestnicy pikniku otrzymali ulotki zachęcające do wstąpienia w policyjne szeregi, mogli też zasięgnąć informacji i na miejscu dowiedzieć się jak zostać policjantem.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button