ADV
Wiadomości
Trending

Wesprzyj Kamilę Caban ze Szczurowej w walce o zdrowie

Pochodząca ze Szczurowej 9-letnia Kamila Caban została poddana na początku lipca 2022 r. operacji rodzinnego przeszczepu wątroby. Dawcą była mama dziewczynki. Od miesiąca trwa walka o życie i zdrowie dziewczynki. Uruchomiona została zbiórka środków na wsparcie leczenia i rehabilitacji dziewczynki.

Kamila trafiła do szpitala pod koniec czerwca 2022 r. Ostatecznie przeniesiono ją do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, na Oddział Gastroenterologii. Po wielu badaniach okazało się, że to ostre zapalenie wątroby o nieznanej przyczynie oraz zapalenie pęcherzyka żółciowego. Lekarze podjęli walkę o jej życie i zdecydowali o natychmiastowym przeszczepieniu wątroby z powodu ostrej niewydolności.

Teraz kolejny etap walki o jej zdrowie oraz rehabilitacja. To wszystko niestety wymaga niemałych środków finansowych. Dlatego bliscy dziewczynki proszą lokalną społeczność o wsparcie.

Jak pomoc:

Wsparcie finansowe można kierować na numer konta:

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

W tytule przelewu wystarczy napisać:

Darowizna dla Kamili Caban.

Za każdą złotówkę oraz za każde udostępnienie serdecznie DZIĘKUJEMY!

– Zwracam się z prośbą o pomoc i wsparcie. Niestety nie jestem w stanie sama pokryć wszystkich wydatków związanych z leczeniem córki. Muszę być cały czas przy niej i nie mogę pracować. Dodatkowo Kamila ma jeszcze 5-letnią siostrzyczkę Julkę. Utrzymanie dwóch dziewczynek, w tym jednej chorej jest bardzo trudne.

Dodatkowo po wyjściu ze szpitala Kamila będzie potrzebowała wizyt u wielu specjalistów, a to generuje dodatkowe koszty – apeluje mama dziewczynki.

Z apelem o pomoc wystąpili m.in. druhowie OSP Szczurowa. Tomasz Caban – tato Kamili jest bowiem jednym z najaktywniejszych strażaków tej jednostki.

– Gdy zawyje syrena, czy jego pomocy potrzebują przyjaciele czy znajomi- wiadomo że na pomoc Tomka zawsze można liczyć- niestety dziś Tomek sam potrzebuje naszej pomocy.

Córka Tomka- Kamila ze względu na ostrą niewydolność wątroby musiała przejść zabieg przeszczepu. Obecnie przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie dzielnie walczy o powrót do zdrowia.

Niestety leczenie ciągnie za sobą znaczne potrzeby finansowe, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie zarówno materialne jak również liczne udostępnianie zbiórki, aby dotarła do jak najszerszego grona – apelują druhowie z OSP Szczurowa.

Pełną historię choroby Kamilki znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Liver, które wspiera zbiórkę środków potrzebnych na pokrycie kosztów leczenia: zbiorka dla Kamili Caban <==

IB /liver.pl

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button