ADV
Wiadomości

Policjanci z Krakowa i Brzeska uczestniczyli w pikniku wojskowym

Miniona niedziela w brzeskiej Słotwinie upłynęła w duchu patriotycznym. W piknik wojskowy zaangażowało się wiele służb mundurowych, które m.in. na co dzień ratują ludzkie życie, zdrowie i mienie czy strzegą bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. W tym ogromnym przedsięwzięciu wzięli też udział brzescy i krakowscy policjanci chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby.

Galeria zdjęć <==

17 września 2023 r. w Brzesku – Słotwinie odbył się piknik wojskowy. Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców, służb mundurowych oraz mieszkańców Brzeska, mogli wysłuchać przepięknych utworów muzycznych o treści patriotycznej. Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym pokazy służb mundurowych, występy artystyczne oraz koncert polskiej muzyki filmowej. Policjanci z Krakowa i Brzeska chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby przygotowali stoisko profilaktyczne z ulotkami oraz pokaz sprzętu. Chętnych, żeby zrobić sobie pamiątkowy odcisk linii papilarnych nie brakowało. Stąd spora grupa osób z zaciekawieniem słuchała technika kryminalistyki z brzeskiej komendy, który z zapałem opowiadał o zabezpieczaniu śladów na miejscu zdarzenia. Mundurowi przy okazji wręczali uczestnikom pikniku elementy odblaskowe. Sporym zainteresowaniem cieszył się radiowóz, za kierownicą, którego można było zasiąść.

Największą atrakcją okazał się zdalnie sterowany przez policyjnych minerów-pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa robot do transportu ładunków wybuchowych. Maszyna wyposażona w kołowo-gąsienicowe podwozie może poruszać się m.in. na piasku i schodach. Oczami operatora-robota są kamery zamontowane na maszynie, z których obraz wyświetlany jest na ekranie przenośnego pulpitu sterującego. Uczestnicy mogli zobaczyć kombinezon antyodłamkowy, który chroni policjantów przed skutkami ewentualnych eksplozji. Waga kombinezonu to około 50 kilogramów i aby go założyć, potrzebna jest pomoc kolegów z zespołu. [ays_survey id=”4″]

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button