ADV
Kultura

To już jutro – Promocja książki „Dzieje Borzęcina w zarysie [do1918]” oraz wystawa obrazów pt. „Barwy Mojego Życia” / 19 września 2023 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie serdecznie zaprasza na spotkanie z Józefem Curyło i Januszem Rogożem we wtorek 19 września 2023r. o godz. 16.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Borzęcinie.

Józef Curyło emerytowany nauczyciel historii, urodzony w1946 r. w Borzęcinie, ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie i przez 35 lat uczył historii w Wieliczce. Przebywając na emeryturze – ze względów sentymentalnych zajął się historią miejscowości swojego dzieciństwa – dzięki czemu powstała książka „Dzieje Borzęcina w zarysie”.

Janusz Rogoż autor wystawy prac malarskich pt. „Barwy mojego życia” przedstawiających: pejzaże, martwą naturę, portrety oraz kilka kopii dzieł znanych artystów. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie także kilka olejnych obrazów w formie elektronicznej. Urodził się w Borzęcinie 1951 roku. Ukończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Odbył dwie aplikacje: prokuratorską i radcy prawnego i pracował w zawodzie radcy prawnego. Obecnie jest na emeryturze. Swój wolny czas poświęca artystycznemu malarstwu olejnemu, które zawsze stanowiło istotną część jego życia.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki wraz z autografem autora. [ays_survey id=”4″]

Biblioteka Borzęcin

Podobne artykuły

Back to top button