ADV
Wiadomości

Policjanci zapobiegli pożarowi domu

blankBrzescy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby zauważyli ogień wydobywający się z komina domu jednorodzinnego. Na szczęście dzięki ich szybkiej reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i ewentualnej tragedii.

W nocy z 15/16 lutego br. tuż po północy, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki przejeżdżając przez miejscowość Przyborów zauważyli ogień wydobywający się z komina pobliskiego domu. Funkcjonariusze błyskawicznie zaalarmowali właścicielkę posesji, która nieświadoma zagrożenia spała i nic nie wiedziała o palącym się kominie. Mundurowi wezwali też strażaków, którzy ugasili pożar. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i nikt w tej sytuacji nie ucierpiał.

Pożar to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia i wymyka spod kontroli powodując nieodwracalne straty. Powoduje też ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Apelujemy, aby w sezonie grzewczym szczególnie dbać o systematyczne kontrole przewodów kominowych.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button