ADV
blank
Religia

Okręgowe czuwanie w Brzesku / zdjęcia / TGN

blankW sanktuarium św. Jakuba młodzi z całego okręgu uczestniczyli we wspólnej modlitwie. Czuwanie odbyło się w Walentynki. Spotkanie, które odbyło się 14 lutego, rozpoczęło uroczyste wprowadzenie krzyża z Taizé.

– Tym znakiem nawiązujemy do niedawnego spotkania młodych z całej Europy we Wrocławiu. Jednocześnie chcemy powiedzieć, że Jezus jest pierwszym, który nas ukochał i to miłością bez granic. Dlatego nasze spotkanie nazywa się „Walentynką od Jezusa”, ponieważ On pierwszy obdarował nas swoją miłością dając nam swoje słowo i swoje Ciało – tłumaczy ks. Wojciech Karpiel, rejonowy duszpasterz młodzieży.

Do sanktuarium św. Jakuba przyjechali młodzi z brzeskiego okręgu duszpasterstwa młodzieży. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Józef Drabik, kustosz brzeskiego sanktuarium św. Jakuba. Eucharystię koncelebrowali kapłani z parafii regionu brzeskiego, którzy przyjechali na spotkanie z młodzieżą. Po Mszy św. odbyło się czuwanie przy krzyżu. Wychodząc z kościoła każdy mógł zabrać ze sobą cukierka z tekstem z Pisma św.

– Napis na cukierku „Ja i Ty” mówi o spotkaniu, bliskości i dzieleniu. Do tego zachęca nas Jezus. Dając siebie chce, abyśmy my dawali siebie ludziom – podkreśla ks. Wojciech.

Gospodarzami spotkania byli młodzi z grupy apostolskiej. Karolina, Paulina i Krzysiek.

– Chcemy podziękować Jezusowi za Jego obecność i miłość. Super, że nasze spotkanie odbywa się w Walentynki, bo w ten sposób możemy popatrzeć na Niego jako na kogoś zakochanego w nas, pragnącego naszego dobra i szczęścia – mówią młodzi.

 

Galeria zdjęć <==

Tarnowski Gość Niedzielny / KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Fot. Andrzej Gruca

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button