ADV
Wiadomości
Trending

Polonezem z Iwkowej do Norwegii – rajd charytatywny ZŁOMBOL

W sobotę 29 czerwca 20024 r. startuje 18 edycja rajdu ZŁOMBOL z metą w Norwegii. Impreza ma charakter 100% charytatywny, cel od lat jest niezmienny – wsparcie finansowe dla dzieci z domów dziecka. Wśród uczestników pojawi się również ekipa z Gminy Iwkowa w składzie: Jarosław Przybyłko ze swoimi szwagrami Dominkiem i Pawłem Zubel.

Złombol łączy pasję motoryzacyjną z pomocą dzieciom z domów dziecka. Start rajdu ma miejsce ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To stamtąd ekipy złombolowiczów wyruszają w podróż przez Europę w kierunku Atlantic Road w Norwegii.

Minimalne „wpisowe” to 2 800 zł, które w całości trafią do domów dziecka. Załoga z Gminy Iwkowa ma otwartą skarbonkę w serwisie siepomaga.pl, gdzie można dokonywać wpłat ( https://www.siepomaga.pl/zlombol-2024-polonezem-dladzieciakow-oe136112 )

To nie tylko wyjątkowa okazja do przeżycia przygody motoryzacyjnej, ale także szansa na wsparcie szlachetnego celu charytatywnego.

– Jedziemy dla dzieci z domów dziecka! Każdy kilometr pokonany przez uczestników będzie przyczyniał się do zbierania funduszy na wsparcie dzieci. Wyruszamy w podróż Polonezem caro plus uratowanym od złomowania!

Ten sympatyczny złomek, choć wiekowy, pełen jest serca i determinacji, by wesprzeć potrzebujących.

Razem z nami odmieni swoje przeznaczenie i stanie się symbolem pomocy dla tych, którzy jej potrzebują – wyjaśnia Jarosław Przybyłko.

Zasady udziału

Aby wziąć udział w rajdzie należy posiadać pojazd wyprodukowany w byłym bloku wschodnim (maluch, duży fiat, polonez, żuk, warszawa, łada itp.). Kolejnym zadaniem zgłaszającej się załogi jest zebranie kwoty, która zostanie w całości przeznaczona na pomoc dzieciom z domów dziecka.

Minimalna kwota do zebrania to minimum 2800zł, ale oczywiście każda zebrana kwota ponad to będzie przekazana na dom dziecka. Zbiórka jest przeprowadzana do skarbonek na siepomaga.pl. i zebrana kwota w 100% przekazywana na pomoc dzieciom. Wszystkie koszty udziału (paliwo, wyżywienie, noclegi, eksploatacja samochodu) pokrywają z własnej kieszeni uczestnicy rajdu.

Tegoroczna trasa

Tegoroczna 18 edycja rajdu zaprowadzi nas Norwegii. Oficjalne miejsce startu to Chorzów. Nasza ekipa rozpocznie jednak swoja przygodę już w Brzesku, skąd będzie miała do pokonania ponad 3000 km w jedną stronę.

Pokonamy trasę: Brzesko – Chorzów – Berlin – Hamburg – Kopenhagę –Malmo – Oslo – Atlantikveien.

Tegoroczna meta to przystanek na trasie Atlantyckiej Drogi, która jest jednym z najbardziej spektakularnych dzieł inżynieryjnych na świecie. Ta kręta i wymagająca trasa zapewnia niezapomniane przeżycia w malowniczych krajobrazach Norwegii, jednocześnie stanowiąc ekstremalne wyzwanie dla kierowców i pojazdów. Całą tą trasę należy pokonać między: 29.06.2024 – 03.07.2024, a więc w 4 dni, co daje nam średnio 750 km dziennie.

Samochód i załoga

Pojazd, którym jedzie team to Polonez Caro Plus z 1997 r. o dumnej nazwie „Orzeł 1”.

– Został on nas uratowany przed złomowaniem i wyremontowany własnymi siłami.

Ten charytatywny rajd będzie wyzwaniem zarówno dla pojazdu, który lata świetności ma już dawno za sobą, jak i dla nas, którzy w tym czasie będziemy kierowcami, nawigatorami, mechanikami, tłumaczami, specjalistami od logistyki i social mediów.

To co czeka naszą załogę to walka z kilometrami i przeciwnościami losu, jednak przyświeca nam szczytny cel jakim jest pomoc dzieciom z domów dziecka – podkreśla Jarosław Przybyłko.

Dlatego team gotowy jest na:
 pomoc dzieciom
 zrobienie czegoś niesamowitego i wyjątkowego
 spontaniczne zmiany planów, które nie wyprowadzą nas z równowagi
 szybkie podejmowanie nieoczywistych decyzji
 dostrzeżenie dobrych stron nawet w tych najgorszych momentach
 niespodziewane wydatki (holowanie, skorzystanie z warsztatu, dodatkowy nocleg)
 Rozmaite awarie, załamania nerwowe, naprawy oraz nieudane napraw, urwane przeguby i zatarte silniki…

Liczymy na wasze wsparcie
Jak wesprzeć tą ciekawą i cenną inicjatywę? Bardzo prosto – poprzez wpłaty na skarbonkę iwkowskiej załogi. ( https://www.siepomaga.pl/zlombol-2024-polonezem-dladzieciakow-oe136112 )

– Całość z zebranej kwoty ze skarbonki jest przekazana na pomoc dzieciom z domów dziecka – mówi Jarosław Przybyło.

Dzięki Waszej pomocy możliwe będzie:
– sfinansowanie pomocy psychologicznej dla dzieci (terapie indywidualne, terapie grupowe, superwizje dla wychowawców, mieszkanie usamodzielniające itp.);
– dofinansowanie wyjazdów dla wychowanków domów dziecka (wycieczki, obozy, kolonie, ferie, wyjazdy klubowe);
– spełnianie dziecięcych marzeń (kurs prawa jazdy, kurs językowy, sprzęt sportowy, prenumeraty ukochanej gazety, prezent z okazji ważnego wydarzenia).

W zamian za wsparcie akcji załoga może zaoferować:
– miejsce reklamowe na pojeździe polonez Caro Plus „Orzeł 1”, pokona pół Europy
– relacje w socjale mediach
– prawa do materiału zdjęciowego i filmowego z wyjazdu
– wymienienie firmy jako sponsora

– Sądzę, że taki charytatywny rajd to również świetna okazja do promocji Państwa firmy / stowarzyszenia. Możliwość reklamy z przymrużeniem oka, a co najważniejsze pomoc dzieciom.

Udział w tym ekstremalnym wydarzeniu to zostanie członkiem zwariowanej ekipy pasjonatów, choćby wirtualnie!

Dołącz do naszego zespołu złombolowiczów i bądź częścią tej wyjątkowej misji!

Razem możemy zrobić coś dobrego i sprawić, że nasza podróż stanie się źródłem pomocy dla wielu dzieciaków – podkreśla załoga Poloneza „Orzeł 1”.

Dane kontaktowe:
Dominik Zubel
Email: zubelow@gmail.com
Tel.: 796 402 027

Jarosław Przybyłko
Email: jaroslawprzybylko@gmail.com
Tel.: 661 220 466

IB / siepomaga.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button