ADV
Kultura

II Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo-Rodzinny za nami / zdjęcia & video

W minioną niedzielę, 26 maja 2024 r. na stadionie LKS Victoria Bielcza odbył się II Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo – Rodzinny. Dopisała pogoda a licznie zebrani uczestnicy wydarzenia spędzili znakomicie niedzielne popołudnie w Bielczy. Dochód z imprezy przeznaczony został na szczytny cel – pomoc w leczeniu i rehabilitacji dzieci: Zuzi Sperka i Mateusza Bogusza.

Impreza rozpoczęła się od parady motocykli z Grupy Motocyklowej „Powiśle” Dąbrowa Tarnowska oraz Mszy św. w urokliwie położonej „Kaplicy na górach”. Mszę odprawił Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II Ks. Paweł Broński, pasjonat motoryzacji, który na mszę św. przyjechał ze Starego Sącza oczywiście na swoim motorze.

Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny wydarzenia. Jako pierwsza zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Brzeska, a po niej na scenie, wystąpili uczniowie miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi strażacy z dziecięcej drużyny OSP Jadowniki oraz ich doświadczeni koledzy z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Muzykę oraz folklor góralski prosto spod samych Tatr zaprezentował zespół „Zbóje”. Z kolei Zespół Pieśni i Tańca Swojacy z nieodległych Wierzchosławic przybliżył kulturę ludową regionu. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem „The Six”.

Chętni mogli oddać krew w krwiobusie. W kuchni polowej rządziły Panie z KGW „Bielczanki z Pasją” – na ich stoisku można było znaleźć prawdziwe kulinarne przysmaki.

II Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo-Rodzinny odbył się dzięki wspólnej pracy działaczy społecznych oraz organizacji i instytucji. Organizatorami wydarzenia było: Stowarzyszenie „Bielczanki z Pasją” oraz Grupa Motocyklowa „Powiśle” Dąbrowa Tarnowska. W roli współorganizatorów wystąpili Wójt Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Sołtys Wsi Bielcza, OSP Bielcza, LKS Victoria Bielcza, Świetlica GOK w Bielczy, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bielczy, FHU „WIKING”. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Dzięki tak licznemu wsparciu i pomocy wielu mieszkańców impreza przebiegła znakomicie!

foto: Andrzej Gruca

borzecin.pl / IB

VIDEO


Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button