ADV
1
Wiadomości
Trending

Pomoc dla Marcina Sumary z Brzeska. Trwa zbiórka na jego leczenie i rehabilitację

Marcin Sumara ma 37 lat, jest mieszkańcem Brzeska. Ponad rok temu przeszedł udar mózgu. Znajduje się w ośrodku rehabilitacyjnym „Votum” w Krakowie. Najbliższa rodzina zbiera środki na leczenie i rehabilitację, która przynosi efekty.

Jak do tej pory udało się zebrać 217 tysięcy złotych. Nadal jednak potrzeba ponad 205 tysięcy złotych. Pomóżmy zawalczyć Marcinowi o sprawność!

Marcin nigdy nie był jakiś chorowity, ani nie narzekał na zdrowie. Karetka, szpital i okrutna diagnoza, krwotoczny udar pnia mózgu i prawej półkuli móżdżku. Konsekwencją udaru okazało się porażenie czterokończynowe sprzężone z zespołem zamknięcia, czyli stanem, w którym świadomość i sprawność umysłowa zostaje zachowana, ale nie ma możliwości kontrolowania własnego ciała. Od blisko roku Marcin walczy by móc normalnie funkcjonować.

Choroba bardzo mocno doświadczyła Marcina. W ciągu minionego roku przeszedł wiele.

– Mój organizm wiele zniósł. Zapalenia płuc, Covid zaraz po wylewie, bakterię oddziałową, respirator, brak ruchu, żywienie za pomocą PEGa, tracheotomię i wiele innych. Jestem silny, czasem czuję się jak wojownik. Miewam gorsze dni jak każdy.

Obecnie jem sam, oddycham samodzielnie, ruszam się, zaczynam mówić. Czuję się dobrze, choć wcześniej nie dawano mi na to żadnych szans. Zdrowie traci się w kilka sekund, a późniejszy etap zdrowienia, zdobywania sprawności od nowa, trwa długo – opisuje swoją walkę o zdrowie.

Jedyną szansą na walkę o sprawność Marcina jest intensywna, specjalistyczna rehabilitacja. Tylko dzięki niej, Marcin ma szansę odzyskać władzę nad własnym ciałem. I to się dzieje – m.in. dzięki środkom przekazanym przez setki ludzi dobrej woli.

– Chciałbym z całego serca, podziękować tym, którzy mnie wspierają i modlą się za mnie. Jestem ogromnie wdzięczny! Wasz dobry gest, każdego dnia pomaga mi o siebie walczyć. Niestety, rehabilitacja to kosmiczne koszty, nawet, gdy jest mi niezbędna – mówi Marcin Sumara.

Marcin wciąż potrzebuje pomocy dlatego zachęcamy w dalszym ciągu do ofiarności.

Jak pomóc?

Jedną z form pomocy Marcinowi jest wpłata 1,5 % procenta na Fundację Siepomaga numer KRS 0000396361
(Cel szczegółowy 1,5% – 0163428 Marcin). Cały czas aktywna jest internetowa zrzutka, gdzie można wesprzeć walkę Marcina o zdrowie. Cenne są nawet niewielkie wpłaty.

Działa także facebookowa grupa Pomoc dla Marcina <== – która powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na rehabilitację.

Dlatego prosimy Was o pomoc i rozpropagowanie zbiórki wśród znajomych. Marcin i jego bliscy są niezwykle wdzięczni za wszelkie formy wsparcia i pomocy.

Dołączcie się do zbiórki w serwisie siepomaga.pl <==

foto:siepomaga

IB / siepomaga

Podobne artykuły

Back to top button