ADV
Wiadomości

Pomoc humanitarna z Londynu dotarła do Jadownik. Wkrótce trafi na Ukrainę.

W sobotę wieczorem 12 marca 2022 r. do remizy OSP Jadowniki dotarła z Londynu pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy. Jednostka z Jadownik podjęła się dostarczenia darów za wschodnią granicę.

Wioletta Bura pochodząca z Jadownik, a na co dzień mieszkająca w Londynie zorganizowała zbiórkę artykułów spożywczych i kosmetycznych wśród szkół i przedszkoli w swojej okolicy. Odpowiedź miejscowej społeczności była natychmiastowa i już po kilku dniach wypełniony po brzegi samochód dostawczy wyruszył w drogę do Polski.

Na apel Pani Wioletty odpowiedziały m.in.
1. Oakington Manor Primary school
2. Acorn nursery
3. Little Smile nursery
4. Vinod Shah & co accountants
Transport zapewniła firma V B flooring Ltd.

W najbliższym czasie po ustaleniach ze stroną ukraińską dostarczona do Jadownik pomoc humanitarna wyruszy w dalszą drogę.

– Dziękujemy za zaufanie, a o dalszych poczynaniach w tej kwestii będziemy informować państwa w kolejnych dniach – piszą na swoim profilu druhowie z OSP Jadowniki.

Dodatkowo druhowie poinformowali, że decyzją Wojewody Małopolskiego w najbliższym czasie w remizie OSP Jadowniki zostaną zakwaterowani obywatele Ukrainy uciekający przed skutkami wojny.

Komenda wojewódzka PSP już dostarczyła do jednostki łóżka polowe, materace oraz pościel. Wiążące decyzje w tej sprawie zapadną w nadchodzącym tygodniu.


foto: OSP Jadowniki
OSP Jadowniki / IB

Podobne artykuły

Back to top button