ADV
Wiadomości

Pomoc pogorzelcowi z Wojakowej – zbiórka charytatywna

W ostatnich tygodniach na terenie Powiatu Brzeskiego doszło do szeregu pożarów domów, które zniszczyły dorobek wielu mieszkańców. Po raz kolejny za pośrednictwem naszej strony zwracamy się z apelem o pomoc dla pogorzelców. Liczymy na dobre serce naszych czytelników.

Pod koniec listopada w Wojakowej doszło do pożaru domu mieszkalnego. Mimo podjętej akcji gaśniczej swój dobytek i mienie straciła samotna, niepełnosprawna kobieta.  Mieszkańcy Wojakowej chcą pomóc i zakupić jej mały domek całoroczny.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwkowej zwraca się z apelem o udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wyniku pożaru domu mieszkalnego jaki miał miejsce 27 listopada 2020 r. w miejscowości Wojakowa gm. Iwkowa.

W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej gorąco apeluje i prosi wszystkich, którzy maja możliwość o pomoc finansową poszkodowanej.

Wsparcie pieniężne można przekazać na konto pogorzelca na numer konta:

Bank Spóldzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Czchowie Filia w Iwkowej

75 8589 0006 0090 0359 8395 0001

z dopiskiem „Pomoc pogorzelcowi z Wojakowej.

Za wszelkie wsparcie udzielone poszkodowanej z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

W wyniku pożaru domu mieszkanka Gminy Iwkowa straciła dom – pomóżmy jej!

Pożar jednorodzinnego drewnianego domu miał miejsce 27 listopada 2020 r. w miejscowości Wojakowa. Wielkie nieszczęście, dotknęło osobę niepełnosprawną, samotną z miejscowości Wojakowa, Ogień pozbawił ją dachu nad głową. Obecnie przygarnęli ją ludzie dobrej woli. Mieszkanka spalonego domu bardzo pragnie przebywać w swoim środowisku wśród ludzi, do których ma zaufanie.

Mieszkańcy Wojakowej szanują jej wolę i czynią starania by pozostała w środowisku. Pragną zakupić jej mały domek całoroczny. Mimo doraźnej pomocy organizowanej przez samorząd gminy i prowadzonych zbiórek pomocowych, lokalnych mieszkańców, parafii i licznych darczyńców, skala potrzeb jest wciąż bardzo duża, dlatego solidarna pomoc byłaby wielkim wkładem w przywrócenie poszkodowanej możliwości normalnego mieszkania i funkcjonowania.

Nt pożaru pisaliśmy w artykule:

Wojakowa / Pożar drewnianego domu / 27 listopada 2020 r. <==

foto: nadesłane przez czytelnika

iwkowa.pl

APEL

blank

Podobne artykuły

Back to top button