ADV
Wiadomości
Trending

Pomoc w remoncie domu po pożarze. Pomoc dla samotnej matki z Poreby Spytkowskiej

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. około godziny 1:00 służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego w Porębie Spytkowskiej w Gminie Brzesko. Nieszczęście dotknęło Magdę, która sama wychowuje troje małoletnich córek. Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest poddasze mieszkalne. Ogień poczynił błyskawiczne postępy i spowodował znaczne zniszczenia. Szacuje się w przybliżeniu, że straty poniesione w wyniku zdarzenia mogą sięgać 80 – 100 tysięcy złotych! To zbyt duża kwota by mogła sobie z nią samodzielnie poradzić matka trójki dzieci. Dlatego też apelujemy o przyłączenie się do zrzutki charytatywnej.

Pożar rozprzestrzeniał się na tyle szybko, że spaleniu i zniszczeniu uległy drewniane elementy sufitu, część więźby dachowej, stolarka drzwiowa oraz wszystkie elementy wyposażenia wnętrza miejsc, w których zlokalizowany był pożar. Dzięki olbrzymiej pomocy przyjaciół i sąsiadów na dzień dzisiejszy sporo udało się uprzątnąć własnymi siłami.

– To wysiłek finansowy niemożliwym do udźwignięcia przez kobietę samotnie wychowującą dzieci. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie, a zebrane środki zostaną przekazane Pani Magdalenie i z pewnością pomogą w remoncie zniszczonych pożarem pomieszczeń – apelują strażacy z OSP Poręba Spytkowska.

Jak pomóc?
Uruchomiona została zrzutka


foto: OSP Poręba Spytkowska
IB / zrzutka.pl

Podobne artykuły

Back to top button