ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Ponad 120 km/h, to zdecydowanie za szybko

W niedzielę przed południem nieodpowiedzialny kierowca rozpędził swoje audi do prędkości 122 km/h w centrum Tarnowa. To o wiele za szybko. Stracił swoje prawo jazdy, zyskał 18 punktów karnych i mandat w wysokości 6 tysięcy złotych.

W niedzielę tuż przed południem policjanci tarnowskiej drogówki kontrolowali prędkość w centrum miasta. Na ulicy Szujskiego zmierzyli prędkość pojazdu, który jechał od centrum miasta. Pojazd poruszał się z prędkością 122 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci dali kierowcy znak do zatrzymania, jednak on go zignorował i odjechał w kierunku Mościc. Po krótkim pościgu policjanci odnaleźli zaparkowany samochód, a obok niego jego kierowcę. Był nim 19-letni mieszkaniec Tarnowa, który nie potrafił wyjaśnić, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W związku z tym, że nastąpił zbieg wykroczeń policjanci, zastosowali mandat karny w wysokości 6 tysięcy złotych, zatrzymali jego prawo jazdy oraz dopisali do konta młodego kierowcy 18 punktów karnych.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button