ADV
Wiadomości

Ponad 14,5 mln złotych na drogi w Powiecie Brzeskim. Przekazanie symbolicznych czeków na Zamku w Dębnie.

Zmodernizowane drogi powiatowe i gminne – to obraz, jaki niebawem będą oglądać mieszkańcy powiatów brzeskiego. Samorządy z terenu Powiatu Brzeskiego otrzymają środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w łącznej wysokości 14 589 342,36 złotych. W piątek 7 maja 2021 r. na Zamku w Dębnie odbyło się spotkanie przedstawicieli administracji rządowej, posłów oraz samorządowców z Powiatu Brzeskiego.  

W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity przekazania symbolicznych czeków na zamku w Dębnie dokonał II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który pogratulował skutecznie złożonych wniosków.

W symbolicznym przekazania czeków samorządowcom udział wzięli posłowie: Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Pieczarka, Wiesław Krajewski, Stanisław Bukowiec, oraz radna wojewódzka Anna Mikosz.

 – To zastrzyk finansowy, który pozwala odetchnąć samorządowcom od kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Jest to również ulga dla mieszkańców, którym zrealizowanie zadań pozwoli na bezpieczne przemieszczanie i poruszanie się po drogach. Gratuluję i życzę możliwie najszybszej realizacji zadań – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Dofinansowanie w ramach ogłoszonych wyników dotyczy inwestycji realizowanych przez samorząd powiatowy i samorządy gminne z naszego regionu w cyklu jednorocznym lub wieloletnim. Zadania zgłoszone przez jednostki samorządu terytorialnego dotyczą budowy nowych dróg, ale i przebudowy lub modernizacji już istniejących ciągów komunikacyjnych.

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym – mówi poseł na Sejm RP Józefa Szczurek Żelazko.

Do samorządów powiatu brzeskiego w ramach RFRD trafią ogromne środki w wysokości 14 589 342,36 złotych. Pozwolą one na realizację 7 zadań, m.in. na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Jadowniki czy remont drogi gminnej w Dołędze.

1.      Powiat brzeski – trzy zadania: 11 710 928 zł,
2.      Gmina Dębno – dwa zadania: 1 914 536,44 zł,
3.      Gmina Brzesko – 584 056 zł,
4.      Gmina Szczurowa – 379 821,92 zł.

Dziesiątki kilometrów gruntownie zmodernizowanych dróg, nowe chodniki, oświetlone przejścia dla pieszych, a przede wszystkim znaczna poprawa bezpieczeństwa – to efekt decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego, który zatwierdził w kwietniu listę zadań finansowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządy z Małopolski otrzymały ogromny „zastrzyk gotówki” z pieniędzy rządowych. Drogi w Powiecie Brzeskim w najbliższym czasie staną się wielkimi placami budowy.

IB / muw.pl

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button