ADV
Wiadomości
Trending

Wieża widokowa w Iwkowej. Jak dotrzeć? Aktualne informacje dla turystów – 2021 r.

Minęło ponad dwa lata od otwarcia Wieży widokowej w Iwkowej a obiekt cieszy się nieustającą, wielką popularnością wśród turystów.

W związku z dużym natężeniem ruchu turystycznego skierowanym na wieżę widokową na Szpilówce samorząd Gminy Iwkowa przypomina, iż w sobotę, niedzielę i święta nie ma możliwości skorzystania z parkingu F do wieży (wyjątek stanowią pojazdy z identyfikatorem osób z niepełnosprawnościami lub właściciele nieruchomości).

Gmina Iwkowa przygotowała 8 alternatywnych parkingów i miejsc postojowych wraz z trasami dojścia dostępnych również w aplikacji Google Maps. Przypomnimy, że na każdym z dostępnych parkingów została zamontowana tablica ze szlakami prowadzącymi na Szpilówkę.

Szczególnie polecamy skorzystać z parkingu B przy Ośrodku Zdrowia w Iwkowej oraz parkingu B2 (przy zbiorniku wody), które oferują komfortowe przejście do wieży widokowej (najkrótsza trasa do wieży, trasa rodzinna, wzdłuż dawnego traktu węgierskiego). Aby dotrzeć do parkingu B2 należy wpisać w nawigacji Google Maps „Ośrodek Zdrowia w Iwkowej” a następnie kierować się znakami.

Wójt Kamiński prosi turystów o dbałość o przyrodę na szlakach wiodących na wieżę widokową. Od momentu otwarcia wieży widokowej dla turystów na szlaku oraz pod samym obiektem nie ma koszy na odpady.

– Nie ma koszy – nie ma śmieci. To hasło wzięło sobie do serca 99% procent turystów odwiedzających wieżę widokową na Szpilówce. Dzięki temu można myśleć o udostępnianiu dla turystów atrakcyjnych przyrodniczo miejsc. Mamy bowiem pewność że turyści są odpowiedzialni i otoczą je troską – dodaje wójt Bogusław Kamiński.


foto Maciej Mazur
Gmina Iwkowa / IB

Podobne artykuły

Back to top button