ADV
Wiadomości
Trending

Ponad 400 osób zaszczepionych w brzeskim szpitalu / 12 stycznia 2021 r.

W Szpitalu w Brzesku trwają szczepienia personelu medycznego szczepionką przeciw COVID-19. Do 12 stycznia  2021 r. zaszczepiono ponad 400 osób personelu z grupy zero.

– W tej grupie 273 osoby to pracownicy szpitala w Brzesku. Szczepieniu poddawani są także pracownicy z innych placówek medycznych. Dziś już zaszczepiono kolejnych 50 osób – szczepienia trwają.

W tym tygodniu otrzymaliśmy 450 dawek do szczepień, wcześniej 180, a w starym roku 75 dawek – informuje Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

W środę 30 grudnia 2020r. w Szpitalu w Brzesku rozpoczęły się szczepienia pracowników ochrony zdrowia szczepionką przeciw COVID-19.

Punkt szczepień zlokalizowany jest na I piętrze. Kwalifikacja do szczepień odbywa się jednocześnie w dwóch gabinetach lekarskich. Przed badaniem lekarskim osoba wypełnia ankietę kwalifikacyjną. Lekarz decyduje o możliwości zaszczepienia. Szczepienie wykonywane jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę posiadającą uprawnienie do wykonywania szczepień. Gabinet zabiegowy jest w pełni wyposażony w konieczny sprzęt oraz co bardzo ważne zapewnione są warunki do prawidłowego transportu i przechowywania szczepionek zgodnie z zachowaniem łańcucha chłodniczego.

IB / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button