ADV
Wiadomości
Trending

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym po feriach

Podczas konferencji prasowej w poniedziałek 11 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek ogłosili, że 18 stycznia do szkół wrócą uczniowie z klas I-III.

– Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukacji wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla szkół.

Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Równocześnie od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. Badania są dobrowolne i bezpłatne.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych <==

IB / gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button