ADV
1
Wiadomości
Trending

Ponad 430 osób zarejestrowało się dla Kamila. Udany kiermasz na Zielonce / zdjęcia

Do tej pory w ramach akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Kamila Pajora zarejestrowało się ponad 430 osób! To oszałamiający wynik. Z tej grupy 330 osób zgłosiło się podczas niedzielnego Mikołajkowego Kiermaszu dla Kamila.

Społeczności Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku oraz wielu organizacjom i grupom nie zabrakło fantazji i energii, by przygotować bogaty program wydarzenia. Na mieszkańców Brzeska i regionu czekało całe mnóstwo atrakcji – a wśród nich m.in. spotkanie ze Świętym Mikołajem, wóz strażacki i policyjny radiowóz, zabawa z Dj, mega maskotki, oraz kiermasz ozdób świątecznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wypieki i słodkie przysmaki przekazane przez ludzi dobrej woli, jak i te przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich (wśród nich m.in. KGW z Jadownik, KGW Pozytywnie Zakręceni w Jasieniu wraz z sołtysem, Bielczanki z Pasją). Wg informacji, jakie otrzymaliśmy, udało się wyprzedać wszystkie przygotowane słodkości.

Nie zabrakło licznej grupy motocyklistów z HDK MotoJadowniki, jak właścicieli samochodów z grupy BNR Brzesko Night Racing zrzeszającej miłośników szybkich samochodów i tuningu.

Sam Kiermasz zakończył się ogromnym sukcesem – udało się zebrać około 60 tysięcy złotych, które pomogą w leczeniu i rehabilitacji chłopaka.

– Zakończył się dzisiejszy Kiermasz Mikołajkowy dla Kamila. Przepiękny dzień. Przeszedł nasze wyobrażenia …..choć może nie. Przecież umiemy pomagać, jednoczymy się w trudnych chwilach. Brawo Rada Rodziców, brawo Dyrekcja, Nauczyciele, Młodzież. Chapeau bas – napisała Elżbieta Wojnowicz z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku.

 

O rejestracji dawców szpiku

Jeśli na świecie lub w Polsce ktoś zachoruje na nowotwór krwi czy inną chorobę, i w trakcie leczenia będzie potrzebował transplantacji krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego, by móc żyć, to wówczas wyspecjalizowane ośrodki rozpoczną poszukiwanie zgodnego Dawcy.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.

W przypadku Polski, aż 1 na 5 Pacjentów nie znajduje zgodnego Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, dlatego Fundacja DKMS, jako Ośrodek Dawców szpiku prowadzi działania edukacyjne oraz zwiększające świadomość potrzeby rejestrowania się w bazie potencjalnych Dawców.

foto: Bogusław Hajduk

IB

Galeria zdjęć

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button