ADV
Wiadomości
Trending

Ponad 700 osób zaszczepionych w brzeskim szpitalu / 18 stycznia 2021 r.

Od ponad 3 tygodni prowadzona jest w Polsce akcja szczepienia przeciw koronawirusowi. Liczba wykonanych szczepień w tym okresie wynosi 469 466 osób. W tym czasie w Powiecie Brzeskim zaszczepiono 712 osób (stan na godzinę 10.00 – 18 stycznia 2021 r.)

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy „zero”, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. To m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny. Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami.

– Do dziś zaszczepiono 712 osób, z czego 380 to pracownicy szpitala, a 332 osoby spoza SPZOZ Brzesko. Do tej pory zrealizowano 4 dostawy szczepionek. Pierwsze dostawa liczyła 75 dawek – otrzymaliśmy je 30 grudnia 2020 r. Kolejne dostawy liczyły 180 dawek (4.  stycznia 2021 r.) oraz 450 dawek (11 stycznia 2021 r.) – informuje Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

W najbliższych dniach szczepionki dostaną pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej.

– Z kolei w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy 270 dawek szczepionki – było to zamówienie składane w zeszłym tygodniu na zabezpieczenie bieżących szczepień, drugiej dawki dla personelu medycznego oraz dawki dla pacjentów DPS. Otrzymaliśmy wszystkie zamówione szczepionki – dodaje Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Punkt szczepień zlokalizowany jest na I piętrze. Kwalifikacja do szczepień odbywa się jednocześnie w dwóch gabinetach lekarskich. Przed badaniem lekarskim osoba wypełnia ankietę kwalifikacyjną. Lekarz decyduje o możliwości zaszczepienia. Szczepienie wykonywane jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę posiadającą uprawnienie do wykonywania szczepień. Gabinet zabiegowy jest w pełni wyposażony w konieczny sprzęt oraz co bardzo ważne zapewnione są warunki do prawidłowego transportu i przechowywania szczepionek zgodnie z zachowaniem łańcucha chłodniczego.

Bieżący raport nt szczepień przeciwko COVID-19 <==

IB / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

One Comment

  1. Jedni będą za szczepieniem a inni przeciw proste, są dowody na to ze szczepionka jest faktycznie użyteczna? Jaki jest jej faktyczny skład? I dlaczego istnieje tak wiele dowodów na przeciw akurat temu szczepieniu? Nie lepiej zlikwidować ognisko tej choroby niz sczepic niepotrzebnie caly świat? sa w nim osoby które nie zachorowaly osoby ktore nie chca sie zaszczepić bo maja do tego prawo. Nie da sie zarazić czyms jezeli ktos nie jest chory czyli po co niepotrzebnie szczepić i osłabiac organizm a moze wlasnie o to w tym chodzi? Nie lepiej wszystkich sprawdzić kilkukrotnie a później decydować? Za 30-50lat na glupie przeziebienie będziecie musieli sie szczepić bo wasz organim nie bedzie wstanie sie bronić. Co za tym idzie $$ dla farmaceutyki.

Back to top button