ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości

Poprawa stanu infrastruktury sportowej na terenie gminy Wojnicz

Dobiegają końca prace związane z modernizacją obiektów sportowych na terenie gminy. Już niedługo mieszkańcy gminy będę mogli korzystać z nowych kompleksów sportowych.

– Obecnie dobiegają końca prace przy budowie kompleksu sportowego w Łukanowicach, powstaje boisko wielofunkcyjne oraz boisko do piłki nożnej wraz z infrastrukturą techniczną i placem zabaw. Kończy się również modernizacja boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszynach oraz przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wielkiej Wsi. Na ostatnie prostej są też prace związane z budowę skateparku w Wojniczu przy ul. Rolniczej. – mówi Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza. – Dzięki tej inicjatywie zwiększy się dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców gminy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie ich aktywności fizycznej. Poprawa infrastruktury sportowej to również inwestycja w młode pokolenie, które jest przyszłością gminy. – dodaje.

Inwestycje realizowane są za łączną kwotę ponad 4,1 mln zł, z czego 1,6 mln zł dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2021 oraz z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Przypomnijmy również, że już niedługo rozpocznie się remont stadionu miejskiego w Wojniczu. Kwota podpisanej umowy to ponad 4,8 mln zł, z czego blisko 1,4 mln zł stanowi dofinansowanie programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Infrastruktury Sportowej 2020” finansowanego z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

IB

Podobne artykuły

Back to top button