ADV
Wiadomości
Trending

Porysował samochody i nieoznakowany radiowóz

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach prowadzili czynności w związku z serią dewastacji pojazdów, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy na terenie parkingu pod jednym ze sklepów na terenie Niepołomic. Gdy funkcjonariusze wykonywali czynności w rejonie sklepu, zauważyli mężczyznę, który dokonał uszkodzeń nieoznakowanego radiowozu. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. Okazało się, 59-latek jest odpowiedzialny za poprzednie przypadki zniszczeń powłok lakierniczych pojazdów w tym miejscu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zapłata odszkodowań.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymali na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy 3 zawiadomienia dotyczące uszkodzenia pojazdów, poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej ostrym przedmiotem. Do tych zdarzeń doszło w okresie 27 maja do 6 lipca br. w tym samym miejscu tj. na terenie jednego z parkingów sklepu wielkopowierzchniowego w Niepołomicach.
W toku dochodzenia, 12 lipca br., kryminalni z Niepołomic udali się na teren sklepu, by przeprowadzić dodatkowe ustalenia w przedmiotowej sprawie. Swój nieoznakowany radiowóz pozostawili na terenie parkingu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który podszedł do ich radiowozu, wyciągnął schowany w odzieży ostry przedmiot i uszkodził radiowóz. Kryminalni zatrzymali go, a po weryfikacji materiału dowodowego, okazało się, że jest odpowiedzialny za poprzednie przypadki zniszczeń powłok lakierniczych pojazdów na tym parkingu.
Niepołomiccy śledczy przedstawili zatem w sumie 4 zarzuty dotyczące uszkodzenia pojazdów. Straty oszacowano na łączną kwotę ok. 10 tys. zł. Policjanci zauważyli, że sprawca wybierał pojazdy stojące najbliżej wejścia. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw.

Na pytanie policjantów wyjaśnił, iż niszczył lakier samochodów, bo jemu też kiedyś ktoś porysował pojazd.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i naprawa szkód.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button