ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pościg ulicami powiatu Tarnowskiego

Ubiegłej niedzieli (7 lipca 2024 r.) w miejscowości Ilkowice, przy ul. Rudno około godziny 22:00 policjanci Komisariatu w Żabnie podjęli próbę zatrzymania do kontroli pojazdu Volkswagen, którego kierujący przyśpieszając, jednak zignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania.

W związku z powyższym policjanci podjęli pościg za pojazdem, jednocześnie informując o sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej w Tarnowie, który zadysponował do pomocy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Tarnów Zachód. Kierujący uciekał ulicami miejscowości Bobrowniki Wielkie, Biała, a także przez Tarnów, gdzie przy ul. Klikowskiej został zatrzymany.
Jak się okazało, kierującym Volkswagena był 25-letni mieszkaniec Żabna, który po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,48 mg/l, co daje w przeliczeniu około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, a pojazd po zabezpieczeniu został odholowany na parking strzeżony.
policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button