ADV
Powiat TarnowskiReligiaWiadomości
Trending

Tarnów. Na plebani odnaleziono zwłoki 37-letniego księdza / 7 lipca 2024 r.

W niedzielę 7 lipca na jednej z parafii w Tarnowie ujawniono zwłoki 37-letniego księdza. Ciało duchownego znaleziono w jego mieszkaniu na plebanii w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

– Nie ujawniono żadnych śladów, które wskazywałyby na działanie osób trzecich. Nie było śladów włamania, plądrowania czy obrażeń na ciele. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz – mówi prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Ks. Mariusz Kmak pochodził z miejscowości Wawrzka w gminie Grybów (pow. nowosądecki). Święcenia kapłańskie przyjął w 2013 r. z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. W tym samym roku ukończył studia teologiczne na Wydziale Teologicznym w Tarnowie – sekcji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a następnie trafił do swojej pierwszej parafii w Żabnie. Od początku swojej posługi kapłańskiej angażował się w duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo. W 2016 roku decyzją ks. bp Andrzeja Jeża został skierowany na studia na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii. Po ich ukończeniu pracował jako notariusz w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie.

Z wielkim żalem informujemy, że odszedł od nas druh Ksiądz Mariusz Kmak, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Wawrzce. Ksiądz Mariusz, będąc nie tylko kapłanem, ale także oddanym strażakiem, z pasją i poświęceniem służył naszej społeczności. Jego obecność w naszych szeregach była nieoceniona – łączył w sobie duchową mądrość z bezinteresowną pomocą na rzecz bliźnich.

Ksiądz Mariusz był przykładem człowieka, który z oddaniem i sercem angażował się w każde zadanie. Jego ciepło, uśmiech i gotowość do pomocy pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności OSP Wawrzka oraz wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać. Pozostanie w naszych sercach jako wzór do naśladowania i człowiek, który żył dla innych.

Prosimy wszystkich o modlitwę za duszę Księdza Mariusza oraz wsparcie dla jego najbliższych w tym trudnym czasie. Cześć Jego Pamięci! – czytamy na profilu OSP Wawrzka, rodzinnej miejscowości zmarłego księdza.


Foto: OSP Wawrzka
IB / O2/ OSP Wawrzka / tarnow.net.pl

blank

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button