TOPTOP
Wiadomości

Pościg za nietrzeźwym kierowcą

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w Bochni po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał we krwi 2,66 promila alkoholu i posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu.

W środę 8 września br. tuż przed północą policjanci patrolujący teren Bochni zauważyli białe BMW, którego kierujący na ulicy Karolina wjechał na skrzyżowanie, nie stosując się do znaku STOP. Policjanci ruszyli za BMW, a następnie używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Mimo czytelnych sygnałów nawołujących do zatrzymania kierowca przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Krzeczowskiej, gdzie po ujechaniu kilkuset metrów zatrzymał pojazd i pieszo kontynuował ucieczkę w stronę zabudowań. Policjanci cały czas utrzymywali kontakt wzrokowy za uciekającym mężczyzną i w pieszym pościgu dogonili i zatrzymali 27-latka.

Zatrzymany mężczyzna miał we krwi 2,66 promila alkoholu we krwi. Ponadto od 2019 roku posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd. Teraz 27-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu i za popełnione wykroczenia drogowe. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast