ADV
Religia
Trending

Wielki remont w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku / zdjęcia

Od miesiąca w kościele parafialnym w Brzesku trwa remont ogrzewania w kościele parafialnym w Brzesku. W prace zaangażowało się dziesiątki wolontariuszy, którzy każdego dnia ciężko pracowali, aby przygotować miejsce pod ułożenie ogrzewania podłogowego. Prace wsparli również lokalni przedsiębiorcy. Postęp prac i poszczególne etapy szczegółowo relacjonowane są na stronie internetowej parafii.

– W poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. rozpoczęliśmy wymianę ogrzewania i remont kotłowni w naszym kościele.

Podczas prac remontowych, msze św. w dni powszednie celebrowane, były w kaplicy, zaś niedzielne Eucharystie przy ołtarzu polowym – czytamy na stronie parafii.

Dotychczas wykonane prace polegały m.in. na skuciu płytek i wylewki, ułożeniu dodatkowej warstwy izolacyjnej, wykonaniu przewiertu pod prezbiterium, ułożeniu blisko 5 km rurek grzewczych oraz 700 m rur doprowadzających ciepłą wodę do czterech rozdzielni, a także wykonaniu betonowej wylewki.

W piątek 3 września po porannych mszach św. dzięki ofiarnej pracy wielu osób przystąpiliśmy do sprzątania kościoła oraz wnoszenia części ławek. Do kościoła, zostały także przeniesione także ławki z kaplicy. Dzięki temu koronka oraz popołudniowe msze mogły odbyć się już w kościele.

Jak wyglądały poszczególne dni remontu? Co już udało się wykonać, a jakie prace jeszcze przed nami? Wszystkiego można dowiedzieć się, odwiedzając specjalnie na tę okoliczność przygotowaną podstronę „Remont ogrzewania i kotłowni”, która dostępna jest TUTAJ <==. Można tam znaleźć szczegółowe informacje z poszczególnych etapów prac oraz bogate fotogalerie.

foto: milosierdzie.brzesko.net.pl

milosierdzie.brzesko.net.pl / IB

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button