ADV
1
Sport

Puchar Polski: Okocimski w finale! / zdjęcia

Wysokie oraz pewne zwycięstwo odniósł Okocimski Brzesko pokonując w półfinale Okręgowego Pucharu Polski Sokół Maszkienice 4:1. Do bramki rywali trafiali: Dawid Lizak, Chawkat Zakareya, Marcin Furmański oraz Sebastian Klimczyk. Honorowe trafienie dla miejscowych zanotował w 80 minucie Maciej Buch. Dzięki zwycięstwu „Piwosze” awansowali do finału, gdzie na rozstrzygniecie dzisiejszego meczu czekała Korona Niedzieliska.

Bramki: Maciej Buch 80 – Dawid Lizak 25, Chawkat Zakareya 50, Marcin Furmański 63, Sebastian Klimczyk 90.

Żółte kartki: Bartłomiej Sławek – Sebastian Klimczyk, Sergiusz Kostecki.

Widzowie: 150.

Okocimski KS:
Nikodem Śnieg (46′ Jan Larysz) – Konrad Fryś (46′ Marcin Furmański), Jakub Baran (70′ Aleksander Ślęczka), Michał Zydroń, Piotr Czerwiński, Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (65′ Robert Ślęczka), Sebastian Klimczyk, Bartłomiej Mochel, Chawkat Zakareya, Dawid Lizak (58′ Mateusz Cięciwa).

Skład rywali:
Mariusz Mucek – Adam Zawada, Jakub Mendel, Bartłomiej Sławek, Andrzej Ryglowski, Bartosz Kotra, Mariusz Kijas (Dawid Curyło), Dariusz Gejza, Filip Kupiec, Tomasz Kozieł, Franciszek Musiał (Maciej Buch).

 

Mateusz Pawłowicz: -„Potrzebowaliśmy zwycięstwa…”

Mateusz Pawłowicz: -„Dzisiejsze spotkanie z Sokołem potraktowałem jako formę szkoleniową. Jest to element przygotowania zespołu do bardzo ważnego meczu z Wolanią. Oczywiście bardzo się cieszę ze zwycięstwa oraz zdobytych czterech bramek i wierzę, że to zaprocentuje w najbliższą sobotę.

Nasza kadra nie jest jakaś szeroka, ale dziś dałem szansę gry zawodnikom, którzy graja w mniejszym wymiarze czasowym w meczach ligowych. Zawodnicy Ci bardzo dobrze się pokazali m.in. Bartek Mochel, Sergiusz Kostecki, który zagrał kilka bardzo dobrych piłek. Cieszę się również z powrotu Kuby Barana, który pali się do gry. Chciał grać całe spotkanie, jednak miałem dla niego przeznaczone tyle minut, a nie więcej. Musimy go trochę stopować z powrotem do gry, bo uważam, że jeszcze dużo nam pomoże w obecnej rundzie. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Chawkat, który wpisał się także na listę strzelców.

Potrzebowaliśmy dziś zwycięstwa. Każdy zespół chce wygrywać, my mieliśmy ostatnio dwa mecze z porażką na koncie, więc uważam, że wygrana w Pucharze Polski jest bardzo cenna. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w sobotnim meczu”.

okocimski.com

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button