ADV
Wiadomości

Powiat Brzeski / 9 mandatów za brak maseczek

Od soboty cały kraj znalazł się w „żółtej strefie”. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców powiatu brzeskiego.

– Od soboty do poniedziałku policjanci nałożyli 9 mandatów karnych i w 4 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu – poinformowała nasza redakcję asp. sztab. Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Cały kraj objęty jest „żółtą strefą” co oznacza, że mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Brzescy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obostrzeń. Policjantów można spotkać na ulicach, skwerach, w środkach komunikacji miejskiej czy placówkach handlowych. Są wszędzie tam, gdzie występują duże skupiska osób. Wobec tych, którzy świadomie łamią przepisy i lekceważą wprowadzone obostrzenia policjanci będą stanowczo reagować. Celem tych wszystkich działań jest troska o zdrowie i życie obywateli.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Przestrzegajmy wprowadzonych obostrzeń. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Co oznacza wprowadzenie „strefy żółtej” na terenie całego kraju oraz „stref czerwonych” dla poszczególnych powiatów, jakie obowiązują obostrzenia możemy przeczytać na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow <==

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button