ADV
Wiadomości
Trending

Pożar młodnika w Niedzieliskach / 8 kwietnia 2022 r.

W piątek 8 kwietnia 2022 r. około godziny 1:20 w nocy strażacy zostali zadysponowani do pożaru młodnika lasu iglastego w miejscowości Niedzieliska (przysiółek Podszumin / Gmina Szczurowa). Na szczęście dzięki szybkiemu dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia udało się sprawnie ugasić pożar zanim od ściółki ogniem zajęły się drzewa.

– Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu ochrony przeciwpożarowej, w drodze rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest około 8 arów ściółki leśnej, co skutecznie zostało ugaszone przy pomocy prądu wody z linii szybkiego natarcia.

Na miejsce pozaru zadysponowano strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z OSP Szczurowa oraz OSP Niedzieliska.

– Jednocześnie chcemy nadmienić, iż jest to kolejny tego typu pożar w tym rejonie w ostatnim czasie – podkreślają druhowie z OSP Szczurowa.

Miejmy nadzieję, że ostatnie opady deszczu nieco ostudzą zapędy rozmaitych podpalaczy, którzy w ostatnich tygodniach nie próżnowali i doprowadzili na terenei Powiatu Brzeskiego do dziesiątków pożarów traw, nieużytków i młodników. Efekt ich działania to idące w setki tysiące straty finansowe, trudne do oszacowania straty w przyrodzie, a także ogromne koszty prowadzenia akcji gaśniczych.


foto: OSP Szczurowa
OSP Szczurowa / IB

Podobne artykuły

Back to top button