ADV
1
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Pożar w szkółce jeździeckiej w miejscowości Proszówki / zdjęcia

W dniu 26 października 2022 r. o godziny 4:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Bochni wpłynęło zgłoszenie o pożarze stajni w miejscowości Proszówki, Gmina Bochnia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęty był cały budynek stajni oraz częściowo budynek inwentarski. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na ogniska pożaru i prądów wody na kolejny budynek w celu ochrony przez zapalaniem. Właścicielowi udało się ewakuować siedem koni, niestety dwa inne zginęły w pożarze. W wyniku pożaru spaleniu uległo: budynek stajni, częściowo budynek magazynowy, w którym składowane było zboże oraz siano. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz wynoszenia nadpalonych elementów na zewnątrz budynku.

Łącznie w akcji gaśniczej wzięło udział 15 zastępów w tym: 7 zastępów z Komendy Powiatowej PSP w Bochni oraz 8 zastępów OSP:  Proszówki, Damienice, Siedlec, Stanisławice, Bogucice, Baczków, Rzezawa i Wola Drwińska. Przyczyny pożaru ustala Policja.

bryg. Paweł Matyasik.

Zdjęcia:  KP PSP w Bochni

Podobne artykuły

Back to top button