ADV
Wiadomości
Trending

Tarnowscy Terytorialsi zapraszają na szkolenie w ramach Ferie z WOT

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) organizują wojskowe przeszkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”, w czasie ferii zimowych. Program przeznaczony jest dla pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli. Jest to także propozycja dla rodziców, których dzieci w tym czasie są poza domem.

– Wszystkich nauczycieli, uczniów oraz studentów, zapraszamy na #FerieZWOT.

W tym roku szkolenie startuje już w grudniu: część pierwsza szkolenia odbędzie się od 10 do 11 grudnia 2022 r., a część druga od 29 stycznia do 11 lutego 2023 r. – mówi kapitan Paweł Badań z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Osoby, które nie posiadają przeszkolenia wojskowego będą realizować 16-dniowe szkolenie podstawowe, w ramach którego nabędą umiejętności z zakresu regulaminów, taktyki, topografii, ratownictwa pola walki i strzelectwa. Szkolenie podzielone jest na dwie części. W pierwszym etapie ochotnicy zostaną powołani na dwa dni w grudniu. Wtedy otrzymają wyposażenie i zostaną przeszkoleni z zakresu BHP i zasad przeciwpożarowych. Z kolei główna część szkolenia, poligonowa, odbędzie się podczas ferii zimowych – a więc na przełomie stycznia i lutego 2022 r. Szkolenie zakończy uroczysta przysięga.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do kontaktu z Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) w Tarnowie. Nr telefonu: 26 113 86 50. 

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się żołnierze rezerwy, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.

IB / WCR Tarnów

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button