ADV
Wiadomości
Trending

Pozostawiony bagaż = zamieszanie na lotnisku

Okres wakacyjny to wzmożone podróże, a co za tym idzie większa liczba interwencji minersko – pirotechnicznych funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniących służbę na krakowskim lotnisku.

Funkcjonariusze SG podejmują działania minersko-pirotechniczne, by zapewnić bezpieczeństwo pasażerów w porcie lotniczym w Krakowie-Balicach. Często przyczyną interwencji są pozostawione bez opieki bagaże, ale też żarty podróżnych. Zdarza się, że podenerwowane albo podekscytowane podróżą osoby stwierdzają, że mają w bagażu np. bombę albo materiały wybuchowe.

W czwartek 4 sierpnia funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach podjęli kolejne działania związane z minersko- pirotechnicznym rozpoznaniem walizki, pozostawionej bez opieki obok check in 18 w Terminalu T4 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Krakowie-Balicach. Po dokonaniu sprawdzeń, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, oraz psa służbowego, bagaż został sprawdzony manualnie i uznany za bezpieczny – w środku znajdowały się rzeczy osobiste.

Jednak ani pozostawione bez opieki przedmioty, ani też żarty nie mogą pozostać bez reakcji funkcjonariuszy i w każdym przypadku dokonywane są sprawdzenia. Sprawdzeń dokonuje się wykorzystując specjalistyczny sprzęt, oraz psy służbowe. Każda interwencja to także zaangażowanie kilku funkcjonariuszy do prowadzonych działań.

Apelujemy do podróżnych, aby pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Pozwoli to uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów w drodze na upragniony urlop.

karpacki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

Back to top button