ADV
Advertisement
1
Advertisement
WiadomościWideo
Trending

Prezenty od harcerzy dla brzeskich kombatantów oraz pacjentów ZOL / video

Tuż przed świętami w środę, 22 grudnia 2021 r. harcerze ze Szczepu Czarnego z Jadownik zakończyli szczepową akcję „Prezent od harcerzy”. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków szczepu oraz dużej części uczniów ze szkół w Jadownikach, Szczepanowie i Sterkowcu udało się przygotować bardzo bogate paczki dla czwórki brzeskich kombatantów oraz dla pacjentów z PPZOL-u w Brzesku.

– Akcja „Paczka od harcerzy” w tym roku miała jakby podwójny wymiar. Z jednej strony już trzeci raz z rzędu chcieliśmy wesprzeć brzeskich kombatantów i tutaj zebraliśmy we własnym zakresie, tj. wśród członków Szczepu Czarnego produkty żywnościowe (każdy zuch, harcerz i instruktor przyniósł cos konkretnego i z tego powstały cztery paczki). W przygotowanie prezentów dla kombatantów zaangażowało się ponad 120 członków Szczepu Czarnego.

Oprócz tego już drugi rok z rzędu wspieramy Powiatowy Publiczny Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Brzesku. Rok temu włączył się cały hufiec, teraz tylko Szczep Czarny i dlatego do akcji zaprosiliśmy całe społeczności szkół z Jadownik, Sterkowca i Szczepanowa. Produkty przekazało w sumie ok. 150 uczniów z tych szkół, najwięcej z PSP nr 2 w Jadownikach i z PSP w Szczepanowie. W ten sposób zebraliśmy asortyment za ponad 3 tysiące złotych (mydła w płynie, żele pod prysznic, dezodoranty, szampony, wilgotne chusteczki, różne ciastka, kawy, herbaty czy landrynki) – mówi Komendant Hufca phm. Bartłomiej Turlej.

Serdecznie dziękujemy społeczności harcerskie oraz szkolnej za zaangażowanie w pomoc kombatantom oraz osobom starszym i chorym.


IB / Szczep Czarny Jadowniki

Podobne artykuły

Back to top button