ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Prezydent Anrzej Duda z niezapowiedzianą wizytą w Bochni. Odwiedził Mobilną Strefę Zdrowia

W sobotę i niedzielę 8–9 lipca 2023 r. w godz. 10:00–19:00 mobilna strefa zdrowia zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje na Rynek w Bochni. W sobotę niespodziewanym gościem był Prezydent RP Andrzej Duda oraz Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych.

Galerie zdjęć / prezydent.pl <==

Bochnia w województwie małopolskim to dwunasta w II edycji mobilna strefa zdrowia projektu „Zdrowe Życie”, w której wszyscy chętni mogą dokonać bezpłatnych specjalistycznych badań i konsultacji lekarskich.

– Miasteczko krąży po całej Polsce, aby ułatwić wszystkim dostęp do badań. Zachęcamy do ich wykonywania, naprawdę warto to robić – mówił Prezydent w Bochni.

Andrzej Duda zaznaczył, że celem projektu „Zdrowe Życie” jest popularyzacja badań profilaktycznych.

– Przypominanie o badaniach jest bardzo ważne, szczególnie tych dotyczących chorób układu krążenia i onkologicznych – podkreślał. Andrzej Duda wyraził też nadzieję, że jak najwięcej osób skorzysta z możliwości i wybierze się do specjalistów zaangażowanych w projekt.

Mobilna strefa projektu „Zdrowe Życie” zlokalizowana jest na Rynku Głównym w Bochni. Mieszkańcy oraz goście tego miasta przez cały weekend mogą w niej skorzystać np. z badań EKG, USG płuc, spirometrii, a także m.in. z konsultacji internisty, specjalisty chorób wewnętrznych, dermatologa, fizjoterapeuty, pulmonologa czy dietetyka. Można również np. wyrobić sobie kartę EKUZ, założyć Internetowe Konto Pacjenta, skorzystać z pracowni pomocy palącym czy też dowiedzieć się o programach profilaktycznych NFZ. Natomiast najmłodsi goście strefy mogą skorzystać z zabaw edukacyjnych przygotowanych przez Fundację Dr. Clown.

Oprócz Szefa Kancelarii Prezydenta RP miasteczko zdrowia odwiedzili w sobotę także Minister Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, parlamentarzyści ziemi tarnowskiej, Starosta Bocheński Adam Korta, a także Burmistrz Bocheński Stefan Kolawiński.

Zdrowe Życie i Mobilna Strefa Zdrowia

„Zdrowe Życie” to ogólnopolski projekt profilaktyki zdrowia i zdrowego stylu życia zainicjowany w 2022 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Patronat Honorowy nad projektem sprawują Prezydent RP Andrzeja Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda.

Jednym z elementów projektu „Zdrowe Życie” jest Mobilna Strefa Zdrowia, w której wszyscy chętni mogą bezpłatnie i bez skierowania skorzystać ze specjalistycznych badań i konsultacji medycznych oraz dowiedzieć się o programach profilaktycznych i zdrowym stylu życia.

Więcej informacji o projekcie „Zdrowe Życie” znajduje się na stronie www.zdrowezycie.org.pl

foto: Olga Kwaśniak-Cieślik

IB / prezydent.pl

VIDEO

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button