ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Brzesko / Zielonka. Sukces w 51 edycji Konkursu ZŁOTA KIELNIA

Dnia 04.01.2023 w Zespole Szkół Budowlano – Ceramicznych w Gliwicach odbyły się 51 eliminacje okręgowe do Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” dla województw śląskiego, łódzkiego i małopolskiego.

Eliminacje odbywają się jednocześnie w siedmiu okręgach w całej Polsce i tylko sześciu najlepszych uczniów z każdej kwalifikacji przechodzi do finału centralnego.

Turniej ZŁOTA KIELNIA skierowany jest do uczniów szkół branżowych o profilu budowlanym. Uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi jak i praktycznymi. Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczestnikom sprawdzić swoje przygotowanie przed podjęciem pracy w zawodzie. Laureaci konkursu decyzją MEN są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział sześciu uczniów naszej szkoły z klasy 2bb i 3bb, osiągając następujące wyniki wśród uczestników z całej Polski:

montaż systemów suchej zabudowy 

  • Góra Konrad 3bb – 13 miejsce
  • Zając Antoni 3bb – 26 miejsce

wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich 

  • Gzyl Jakub 2bb – 1 miejsce
  • Stawiarski Hubert 3bb – 8 miejsce

wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

  • Bojdo Jakub 3bb -14 miejsce
  • Kożuchowicz Jakub 2bb – 31 miejsce

Uczeń klasy 2bb Gzyl Jakub osiągnął najlepszy wynik i tym samym zakwalifikował się do finału centralnego. W finale centralnym Jakub zajął 4 miejsce, do miejsca 3 zabrakło mu tylko 0,5 punktu.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom biorącym udział w przygotowaniu uczniów.

zstib.edu.pl

Podobne artykuły

Back to top button