ADV
blank
Wiadomości
Trending

Nocny pożar stodoły w Sufczynie / 19 września 2022 r. / zdjęcia

W poniedziałek 19 września 2022 roku o godzinie 21:38 służby ratownicze zostały zadysponowane przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku do pożaru stodoły w miejscowości Sufczyn. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, natomiast istniało duże ryzyko przeniesienia ognia na sąsiedni budynek gospodarczy. Budynek stodoły uległ całkowitemu zniszczeniu, a wraz z nim całe wyposażenie.

Na miejscu działania prowadziły znaczne siły ratowniczo-gaśnicze. Do akcji skierowano aż 6 zastępów straży pożarnej.

Uwzględniając okoliczności pożaru oraz deszczową porę istnieje uzasadnione podejrzenie, że do pożaru doprowadził podpalacz. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż doszło pożaru budynku gospodarczego w całej objętości, a w bliskiej odległości znajdował się również drugi zagrożony budynek. Na palący się budynek podano 2 prądu wody w natarciu oraz jeden w obronie zagrożonej stajni.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do rozbiórki budynku i dokładnym przelewaniu spalonych konstrukcji oraz dużej ilości siana, które znajdowało się w środku.

Następnie po sprawdzeniu miejsca pożaru kamerą termowizyjną czy nie występują żadne zarzewia ognia wszystkie zastępy zakończyły działania i wróciliśmy do remizy. Działania prowadzone były przed 6 godzin – relacjonują szczegółowo przebieg akcji gaśniczej druhowie z OSP Dębno.

Na miejscu zdarzenia działania gaśnicze prowadzili strażacy z PSP JRG Brzesko, a także druhowie z OSP Dębno (2 zastępy), OSP Łoniowa, OSP Perła oraz OSP Łysa Góra. Do zdarzenia skierowano także Policję i Pogotowie Energetyczne.

foto: PSP Brzesko – zdjęcia nadesłane

OSP Dębno / IB

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button