ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pijana matka wiozła dzieci do przedszkola. Kobieta tłumaczyła się, że wypiła jedno piwo i chciała zawieźć dzieci do przedszkola

Jazda na „podwójnym gazie”, a do tego przewóz dzieci do przedszkola. Pijana matka została zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. Podczas badania alkomatem urządzenie wskazało ponad 0,7 promila. Dzieci w wieku 5 i 6 lat trafiły pod opiekę rodziny. Kobieta zmierzy się z postępowaniem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz opiekę w takim stanie nad swoimi dziećmi.

W poniedziałek rano po godzinie siódmej 36-latka wsiadła do swojego samochodu, wsadziła do fotelików swoje dzieci w wieku 5 i 6 lat i ruszyła w drogę do przedszkola. Wszystko wydaje się w należytym porządku. Kobieta przejeżdża przez Radlną i zostaje zatrzymana do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. Sprawdzenie dokumentów, stanu trzeźwości i  zaczyna się kłopot. Urządzenie wskazuje na wyświetlaczu wynik 0,35 mgl/l, tj. ponad 0,7 promila. Kobieta zaczyna się tłumaczyć, że wypiła jedno piwo i chciała zawieźć dzieci do przedszkola. Policjanci jednak nie dają jej wiary. Trafia ona do komisariatu celem wykonania dokumentacji, a dzieci pod opiekę wskazanego członka rodziny.

Nieodpowiedzialne zachowanie kobiety skutkować będzie postępowaniem karny za jazdę pojazdem mechanicznym oraz sprawowaniem opieki nad swoimi dziećmi w stanie nietrzeźwości.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button