ADV
ReligiaWiadomości
Trending

W niedzielę 12 lutego w kościołach Diecezji Tarnowskiej zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Turcji i Syrii

W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Wstrząsy były bardzo rozległe, a ich siłę oszacowano na 7,8 stopnie w skali Richtera. Na ulicach wielu miast zalega gruz, a pod nim wciąż tkwią ofiary katastrofy. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

Mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 r., w parafiach Diecezji Tarnowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia dotkniętych tą klęską żywiołową za pośrednictwem Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Jak pomóc?

Każdy może pomóc ofiarom trzęsienia ziemi:

  • wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl
  • wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC
  • wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

Caritas Polska przekaże środki na pomoc ofiarom katastrofy w Turcji i w Syrii. Pomoc będzie niesiona we współpracy z lokalnymi partnerami kościelnymi i siostrzanymi organizacjami sieci Caritas. Zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób poszkodowanych, takich jak żywność, opieka medyczna czy ciepłe i bezpieczne schronienie. W dalszej kolejności pomoc będzie polegała na odbudowie i rewitalizacji zniszczonych obszarów, a także na wsparciu lokalnej ludności.

caritas.pl / IB / diecezja.tarnow.pl

Podobne artykuły

Back to top button