ADV
WiadomościWideo
Trending

Prognoza na Wielki Tydzień. Kwiecień — trochę zimy i trochę lata

Pogoda za oknem jest typowo kwietniowa — mamy trochę zimy i trochę lata. W nadchodzących dniach w regionie  tarnowskim możemy spodziewać się dużych różnic temperatur. W ciągu dnia temperatura może osiągnąć nawet 21-22 stopni Celcjusza. Jednak tuż przez weekendem Wielkanocnym pogoda się popsuje, pojawi się deszcz, a  temperatury spadną do 8-9 stopni Celcjusza.

– We wtorek więcej słońca i z każdym dniem coraz cieplej. W Wielki Czwartek przy pogodnym niebie temperatura osiągnie nawet 21 st. C i tu byłoby na tyle…

W Wielki Piątek nad Polską utworzy się płytki niż, który przyniesie opady deszczu, a następnie będzie spychany na południe przez rozbudowujący się od północy wyż skandynawski, w pierwszej części dnia jeszcze ciepło, ale po południu spodziewane jest dość gwałtowne ochłodzenie.

W Wielką Sobotę wstępnie sporo chmur, możliwe przelotne opady deszczu i chłodno, maksymalnie do 8 st. C.

W Niedzielę Wielkanocną jeszcze chłodniej, choć spodziewane są przy zachmurzeniu umiarkowanym rozpogodzenia, niestety chłodne powietrze z północy nie pozwoli na wzrost temperatury powyżej 6-7 st. C, w nocy możliwy przymrozek do -2 st. C.

W Lany Poniedziałek pogoda analogiczna jak w Wielką Niedzielę – czytamy na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.


foto&video: Maciej Mazur
IB / Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button