ADV
WiadomościWideo
Trending

Program Interwencja w Brzesku. Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej oburzeni wysokością opłat za ogrzewanie

We wtorek 24 października 2023 r. o godzinie 17.00 przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku zgromadziło się kilkadziesiąt osób – w większości członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Brzesku. Powodem spotkania było nagranie reportażu z udziałem redaktorów programu Interwencja na temat zawyżonych rachunków za dostarczoną energię cieplną. Spotkanie miało początkowo odbyć się wewnątrz budynku, jednak jak informuje portal brzesko.ws zgoda na wejście do budynku została wycofana.

Osoby zgromadzone na spotkaniu czują się pokrzywdzone wysokością dodatkowych opłat jakie mają wpłacić w ramach rozliczenia na konto Spółdzielni Mieszkaniowej.

W spotkaniu brali udział również przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które dostarcza energię cieplną do budynków administrowanych przez spółdzielnię mieszkaniową.

Dodatkowo z nieustalonej przyczyny w czasie trwania spotkania w pobliżu centrum bibliotecznego panowały ciemności, ponieważ okoliczne lampy uliczne nie działały. Ekipa telewizyjna musiała ratować się własnym oświetleniem.

Do sprawy spotkania przed centrum bibliotecznym odniósł się na sesji v-ce burmistrz, który poinformował, że do burmistrza nie wpłynęła żadna informacja odnośnie potrzeby udostępnienia obiektu na spotkanie.

Interwencja to popołudniowy program reporterski o tematyce społeczno-interwencyjnej, nadawany codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Telewizji Polsat.

Będziemy informować o planowanym termin emisji materiału w programie Interwencja.

 


foto: Maciej Mazur
video: UM Brzesko
IB

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button