ADV
EdukacjaWiadomości

Programiści z Zielonki najlepsi w Polsce wśród techników

Matematyka bez granic. Programiści z Zielonki najlepsi w Polsce wśród techników w XXXIII edycji międzynarodowego konkursu matematycznego.

10 marca 2022 roku nasza klasa 1TP, przystąpiła do drużynowego konkursu „Matematyka bez granic”. Polegał on na zespołowym rozwiązywaniu kilkunastu zadań, w tym jednego sformułowanego w języku obcym, którego rozwiązanie musieliśmy zapisać w języku obcym. Do zawodów przygotowywaliśmy się, rozwiązując różne problemy matematyczne, w tym te z poprzednich edycji konkursu oraz wzięliśmy udział w próbnym etapie konkursu, który przygotował i przeprowadził nasz nauczyciel matematyki — pan Michała Jemioło.

W dniu konkursu przez dwie godziny lekcyjne wspólnie całą klasą rozwiązywaliśmy zadania, które sprawdzały nie tylko naszą wiedzę z matematyki, umiejętność logicznego myślenia, ale także umiejętność organizacji pracy w dużym zespole osób. Na ostateczny wynik pracowało 31 osób. Zadania dostaliśmy tylko w jednej kopii i musieliśmy sprawnie rozdzielić zadania i obowiązki, uważając, by w ferworze pracy nie tylko rozwiązać jak największą liczbę zadań, ale również nie zagubić ich treści. W naszej opinii poradziliśmy sobie całkiem dobrze. Udało się nam rozwiązać niemal wszystkie zadania i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu, które ukazały się dopiero w czerwcu. Ale warto było poczekać.

Zajęliśmy 14 miejsce w Polsce, 4 miejsce w Małopolsce i 1 miejsce w Polsce wśród klas technikum.

Dodajmy, że w konkursie wystartowało 171 klas z całej Polski.

Komentarze uczniów, uczestników konkursu:

„Zadania były dość trudne, ale po kilku minutach wspólnego myślenia udało się je rozwiązać”

„Super konkurs, miejmy nadzieję, że wynik będzie równie dobry”.

Gratulujemy naszym programistom i życzymy dalszych sukcesów!

Jakub Niedźwiecki i Patryk Widło

zstib.edu.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button