ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Wypadek na 505 km autostrady w kierunku Rzeszowa

Kompletnie zniszczony samochód, który znajdował się poza autostradą w rejonie drogi technicznej w Zaczarniu odnalazły służby, które zostały zaalarmowane o wypadku z samochodowego systemu powiadamiania o zdarzeniu drogowym.

Około godziny 3:15 do Centrum Ratunkowego wpłynęło powiadomienie z samochodowego systemu Skoda o wypadku drogowym, który miał mieć miejsce w rejonie Brzozówki. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe straży pożarnej oraz policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy. Po kilkudziesięciu minutach strażacy z Państwowej Straży Pożarnej odnaleźli w rejonie 505 km autostrady w Zaczarniu zniszczony samochód Skoda Superb. Za kierownicą siedział mężczyzna, z którym nie było kontaktu. Strażacy wyciągnęli go ze zniszczonego wraku samochodu i udzielali pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Ratownicy przewieźli rannego do tarnowskiego szpitala, gdzie trafił w ręce lekarzy. Specjaliści określi jego stan jako ciężki. Kierowca trafił na oddział szpitalny.

Policjanci będący na miejscu zabezpieczyli ślady oraz zniszczony samochód, który trafił na parking, gdzie zostanie poddany oględzinom. Badania trzeźwości oraz na zawartość narkotyków kierowcy zostaną potwierdzone z badań laboratoryjnych krwi, która została pobrana przez lekarzy. Z zabezpieczonych dokumentów wynika, że kierowcą skody był 35-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego.

Postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego zostanie przeprowadzone w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button