ADV
Wiadomości
Trending

Promocja Iwkowej podczas seminarium naukowego Dziedzictwo Kulturowe 2022

9 maja 2022 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się pierwsza część Międzynarodowego Seminarium Naukowego pt. „Dziedzictwo Kulturowe 2022”, w którym uczestniczył Wójt Gminy Iwkowa – Bogusław Kamiński.

W trakcie wydarzenia oficjalnie zaprezentowany został Multimedialny Katalog Dziedzictwa Kulturowego Małopolski, w którym przedstawionych jest 19 gmin z Małopolski, w tym także Gmina Iwkowa. Gmina Iwkowa była aktywnym uczestnikiem podczas tworzenia tego projektu.

Głównym celem projektu naukowego „Cultural heritge of small homelands” finansowanego przez Polską Narodową Agencję Wymiany Akademickiej Międzynarodowe Partnerstwa Akademickie było opisanie dziedzictwa kulturowego zachowanego w małych społecznościach lokalnych – na przykładzie Małopolski. Projekt miał za zadanie udowodnić tezę, że promowanie oryginalnych elementów dziedzictwa kulturowego może przyczynić się do dynamicznego rozwoju nowych produktów regionalnych.

Wójt Gminy Iwkowa składa podziękowania wszystkim mieszkańcom z terenu Gminy, którzy wzięli aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do zapoznania się z tym niepowtarzalnym projektem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który prezentuje Dziedzictwo Kulturowe Małopolski.

iwkowa.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button