ADV
Kultura

Promocja tomiku poezji Anny Gaudnik / zdjęcia

Czwartek, 9 września 2021 r. był w brzeskiej bibliotece dniem wyjątkowym. Podczas wieczornego spotkania autorskiego z Anną Gaudnik, doskonale w znaną w Brzesku i regionie poetką, malarką i farmaceutką, odbyła się oficjalna premiera jej debiutanckiego tomiku poezji. „Inna Anna” to pierwszy samodzielnie wydany zbiór poezji tworzącej od wielu lat artystki. Publikacja ukazała się dzięki staraniom Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku oraz wsparciu sponsorów.

W czasie spotkania Anna Gaudnik wprost oczarowała zgromadzoną publiczność magią swoich utworów. Było wiele wzruszeń, chwil zadumy, nie zabrakło jednak także lekkiego dowcipu i radości życia. Ten wyjątkowy aliaż emocji doskonale znają wszyscy uczestnicy wcześniejszych spotkań z poetką. Teraz, dzięki wydaniu tomik, będą mogli przeżywać je także w domowym zaciszu podczas samodzielnej lektury zawartych w nim wierszy.

Akompaniament do prezentowanej w trakcie spotkania poezji przygotował Krzysztof Szydłowski, zaprzyjaźniony z poetką i brzeską biblioteką artysta, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. Jako niespodzianka dla autorki odtworzona została także piosenka w wykonaniu Jagody Szydłowskiej oparta na wierszu „Niebo” pochodzącym właśnie z tomiku „Inna Anna”.

Wieczór poezji z „Inną Anną” cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności, przybyło wielu znamienitych gości – nie tylko z Brzeska i regionu, ale także z innych części kraju. Każdy z uczestników spotkania otrzymał na własność egzemplarz tomiku wraz ze wpisem autorki, znaczną część wieczoru wypełniło także wpisywanie dedykacji, składanie gratulacji i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy gościom przybyłym na spotkanie autorskie i promocję tomiku oraz za wszystkie ciepłe słowa, które usłyszeliśmy jako organizatorzy wydarzenia i wydawcy tomiku. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do sponsorów naszego przedsięwzięcia. Projekt wydania tomiku poezji Anny Gaudnik „Inna Anna” wsparli: Urząd Miejski w Brzesku, Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Brzesku, Drukarnia „BOWA”, Restauracja Hotel „August”, Firma Handlowa „PAN” Józef Witkowski, Wylęgarnia Indyków Marek Górski, Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych GRANIT Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Brzesku, PROSTER Sp. z o.o., JAWOR Usługi Remontowo”Budowlane oraz zaprzyjaźnieni prywatni darczyńcy.

Kolejne wydarzenia promujące tomik „Inna Anna” zostaną zorganizowane w późniejszych terminach także w filiach PiMBP w Jadownikach, Okocimiu, Mokrzyskach, Porębie Spytkowskiej i Szczepanowie oraz w bibliotekach w regionie. W czasie spotkań odbędzie się także dystrybucja bezpłatnych egzemplarzy.

Anna Gaudnik
Brzeszczanka, absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Krakowie. Osoba wszechstronnie utalentowana, znana w Porąbce Uszewskiej, Krynicy Zdroju i Brzesku jako kompetentna i pomocna farmaceutka. Uważna rozmowa z drugim człowiekiem jest dla niej źródłem inspiracji i refleksji. W swojej twórczości ujawnia autentyczny zachwyt nad pięknem przyrody. Od początku XXI wieku prezentuje swoje utwory w czasie wieczorków poetyckich organizowanych w Piwnicy Brzeskiej oraz w bibliotekach i szkołach w Brzesku, Porąbce Uszewskiej, Wojniczu i Wieliczce. Jej wiersze są od lat recytowane w Powiatowych Konkursach Recytatorskich „Perły Regionu”. Działalność artystyczną i społeczną poetki doceniło także środowisko farmaceutyczne, przyznając jej w 2016 roku odznakę „Zasłużony dla środowiska aptekarskiego Małopolski”. Kobieta wielu pasji, realizuje się również w malarstwie i grafice, które po raz pierwszy zaprezentowała publicznie jesienią 2020 roku w PiMBP w Brzesku.

Galeria zdjęć <==

foto: PiMBP Brzesko

PiMBP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button