ADV
Wiadomości
Trending

Prosto z lotniska do aresztu. 48-letnia kobieta była poszukiwana listem gończym

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w sobotę na krakowskim lotnisku kolejne osoby poszukiwane listami gończymi. Tym razem o dwójkę Polaków upomniał się rodzimy wymiar sprawiedliwości.

48-letnia kobieta przyleciała do Krakowa z Dublina. Okazało się, że jest poszukiwana przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Augustowie. Kobieta dopuściła się przestępstwa oszustwa (art. 286 § 1 kk) oraz utrudniania zaspokojenia wierzycieli (art. 300 § 1 kk).

Tego samego dnia, do kontroli granicznej po przylocie z Londynu zgłosił się 28-latek. Mężczyzna poszukiwany był przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. 28-latek na sumieniu miał wywieranie (groźbą) nacisku na czynności urzędowe (art. 224 § 2 kk), za co orzeczono wobec niego karę 60 dni pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach zatrzymali poszukiwanych Polaków. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności służbowych, zatrzymane osoby zostały osadzone w Areszcie Śledczym w Krakowie.

karpacki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

Back to top button