ADV
Wiadomości
Trending

Protest Rolników i Myśliwych w Brzesku / 20 lutego 2024 r.

20 lutego 2024 r. rolnicy z całej Polski znowu wyjdą na ulice polskich miast i wsi. Celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy.

W Brzesku w proteście udział wezmą zarówno rolnicy, jak i myśliwi. Czara goryczy w środowisku myśliwych przelała się i postanowili głośno wyrazić sprzeciw wobec decyzji podejmowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Część postulatów środowisk rolniczych i łowieckich jest zbieżnych, a rolnictwo i łowiectwo w niektórych obszarach zazębiają się oddziałując na siebie wzajemnie.

W Brzesku kierowcy muszą spodziewać się utrudnień ze względu na protest rolników m.in. na drodze Krajowej nr 75, a także na obwodnicy miasta pomiędzy rondem św. Jakuba, a ronda przy wylocie z miasta w kierunku Krakowa i autostrady. Zbiórka rolników i myśliwych zaplanowana jest na godzinę 8:00 na Rynku w Zakliczynie, a następnie rolnicy będą jechać w stronę Brzeska. Utrudnienia na terenie miasta wystąpią w godzinach od 10.00 do 15.00.

[ays_survey id=”7″]

Treść oświadczenia Społecznego Komitetu Protestacyjnego Myśliwych „Wspólna Sprawa”

Szanowni Państwo,
W obliczu coraz większego zagrożenia dla ponad stuletniej tradycji i kultury polskiego łowiectwa, wynikającego z motywacji ideologicznej ze strony ministerstwa klimatu i środowiska, myśliwi oraz rolnicy postanowili stanąć razem w obronie swoich interesów. Gospodarka łowiecka i rolnictwo od wieków są ściśle ze sobą splecione, współtworząc nie tylko ekonomiczną podstawę, ale także bogactwo kulturowe i ekologiczne naszego kraju.

Dlatego dzisiaj, zjednoczeni w trosce o przyszłość, wychodzimy wspólnie na ulice, aby wyrazić nasz stanowczy sprzeciw wobec ideologii, która zagraża naszym wartościom. Wspólne działanie myśliwych i rolników stanowi wyraz solidarności oraz determinacji w obronie naszych wartości i sposobu życia.
Domagamy się natychmiastowego usunięcia z zajmowanego stanowiska Pana Mikołaja Dorożały, który nie tylko ignoruje głos społeczności myśliwych i rolniczych, ale również łamie etos urzędnika państwowego, winnego służby wszystkim obywatelom, niezależnie od ich przekonań czy uprawianego
zawodu. Oczekujemy, że decyzje podejmowane na szczeblu rządowym będą oparte na rzetelnej analizie i dialogu z przedstawicielami wszystkich zainteresowanych stron, a nie naciskach grup lobbystów, którzy nie mają zrozumienia dla naszej pracy.

Apelujemy do władz o wysłuchanie naszych głosów oraz podjęcie działań mających na celu ochronę oraz promocję tradycji łowieckich i rolniczych w Polsce. Jesteśmy gotowi do konstruktywnego dialogu i współpracy w budowaniu lepszej przyszłości naszego kraju, opartej na szacunku dla naszych dziedzin oraz ich integralnej roli w życiu społecznym, kulturowym i ekonomicznym.

Społeczny Komitet Protestacyjny Myśliwych
„Wspólna sprawa”

Instytut Gospodarki Rolnej zamieścił nową mapę rolniczych protestów. Jest to mapa demonstracji, które mają odbyć się we wtorek 20 lutego 2024 roku.

Rolnicy na wtorek 20 lutego zapowiadali także blokadę Warszawy, nastąpiła jednak istotna zmiana planów. Wg. najnowszych informacji Marsz Gwiaździsty na Warszawę odbędzie się 27 lutego 2024 r., czyli tydzień później.

Poprzedni ogólnopolski protest miał miejsce 9 lutego 2024 r. . Wówczas rolnicy wyjechali na drogi na terenie całego kraju domagając się wycofania przez unijnych urzędników z „zielonego ładu”, a także uporządkowania sytuacji na polskim rynku w kontekście zalewających kraj płodów rolnych z Ukrainy.

foto: Maciej Mazur
brzesko.pl / IB

VIDEO – Protest w Brzesku – 9 lutego 2024 r.

Podobne artykuły

Back to top button