ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Protesty rolników w Tarnowie i regionie / 20 lutego 2024 r.

We wtorek 20 lutego 2024 r. w całym kraju kolejne protesty rolników. Mieszkańców Tarnowa i regionu czekają utrudnienia w ruchu. Policjanci będą pracować w terenie i pomagać użytkownikom dróg w bezpiecznym i sprawnym poruszaniu się po drogach.

Celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy. [ays_survey id=”7″]

Dla ułatwienia życia tarnowska Policja podaje szczegółowe trasy przejazdu kolumn i samochodów osobowych uczestniczących w zgromadzeniach, w godzinach 7.00-18.00 :

LISIA GÓRA- TARNÓW:
wyjazd z parkingu przy cmentarzu w Lisiej Górze ul. Południową, w kierunku skrzyżowania z drogą 73, na rondzie wjazd na drogę 73 i przejazd w kierunku Tarnowa przez m. Brzozówka, al. Jana Pawła II w kierunku centrum Tarnowa do ronda z ul. Błonie, ul. Spokojna, ul. Elektryczna, ul. Kardynała Wyszyńskiego, ul. Czysta do ronda z ul. Kwiatkowskiego, ul. Witosa do ronda w Kępie Bogumiłowickiej (tam ok. czterogodzinna blokada ronda), następnie powrót ul. Witosa, Kwiatkowskiego, Czysta, Kardynała Wyszyńskiego, Elektryczna, Spokojna, Błonie do skrzyżowania z ul. Błonie i powrót drogą 73 do Lisiej Górę, przez Brzozówkę, na parking pod cmentarzem.

TUCHÓW – TARNÓW :
wyjazd z dolnego parkingu klasztoru oo. Redemptorystów drogą 977, M. Zabłędza, Piotrkowice, skręt w drogę 1376K, Łękawka, Łękawica w kierunku Skrzyszowa, droga 73 w kierunku Tarnowa – wjazd od ul. Lwowskiej, Jana Pawła II do ronda z ul. Wilczą (ok. czterogodzinna blokada ronda), następnie drogą al. Jana Pawła II w kierunku centrum Tarnowa do ronda z ul. Błonie, ul. Spokojna, ul. Elektryczna, ul. Kardynała Wyszyńskiego, ul. Czysta do ronda z ul. Kwiatkowskiego, ul. Witosa do ronda w Kępie Bogumiłowickiej, nawrót do ul. Witosa, ul. Chemiczna, ul. Czerwonych Klonów, ul. Czerwona i ul. Krakowska do wjazdu na południową obwodnicę miasta drogą 94, w kierunku ul. Tuchowskiej, zjazd na drogę 977 w kierunku Tuchowa, ul. Daszyńskiego (Tuchów), ul. Mickiewicza do ronda z drogą 977, dolny parking klasztoru oo. Redemptorystów.

Radzimy korzystać z objazdów:
– dla kierowców samochodów ciężarowych – odradzamy kierowanie się na autostradę A4; dla jadących od Dąbrowy Tarnowskiej – kierować się na m. Radłów i Niwka, Wierzchosławice, w stronę Wojnicza
-samochody osobowe będą przepuszczane rotacyjne (należy się liczyć z opóźnieniami).

Tarnowska Policja / IB

Fot. Maciej Mazur

Protest rolników w dniu 9 lutego 2024 r.

Podobne artykuły

Back to top button